Kvalifikované certifikáty

Popis služby

Potřebujete elektronicky komunikovat s úřady státní správy? Pořiďte si kvalifikovaný certifikát. Pomocí kvalifikovaného certifikátu vytvoříte zaručený elektronický podpis, který je uznáván všemi orgány veřejné moci v ČR. Pokud využijete pro vygenerování klíčů a uložení certifikátů kvalifikovaný prostředek, získáte možnost vytvářet kvalifikované elektronické podpisy, což je nejvyšší forma elektronického podpisu povinně uznávaná i v celé EU.

Kvalifikované certifikáty vám pomohou:

  • elektronicky archivovat dokumenty
  • elektronicky podávat daňové přiznání
  • odesílat datové zprávy, pokud vaše společnost má více jednatelů
  • komunikovat s Českou správou sociálního zabezpečení
  • využívat elektronické formuláře a e-podatelny
  • pracovat s e-tržišti

Vybrat si můžete mezi kvalifikovaným certifikátem pro elektronický podpis a kvalifikovaným certifikátem pro elektronickou pečeť. Kvalifikovaný certifikát pro el. podpis identifikuje konkrétní osobu, certifikát pro el. pečeť lze přirovnat k razítku organizace a využijete ho zejména při automatickém odesílání ověřených dokumentů. Kvalifikovaný certifikát pro el. pečeť lze vydat pouze zástupci právnické osoby, nikoliv podnikající ani nepodnikající fyzické osobě.

nahoru

Benefity služby

Nejen pro komunikaci se státem

Kvalifikované certifikáty využijete především v komunikaci s úřady, například s finančním úřadem, soudy, Českou správou sociálního zabezpečení, Celní správou, na elektronických tržištích, v aplikaci Czech Invest nebo třeba v komunikaci s některými zdravotními pojišťovnami. Kvalifikovaný osobní certifikát je naprosto nezbytný při odesílání zpráv z datové schránky u společností s více jednateli nebo ze schránek orgánů veřejné moci. Společně s časovým razítkem se vám bude hodit při elektronické archivaci vašich dokumentů.

Identifikátor klienta MPSV

Identifikátor klienta MPSV (IKPMSV) se vkládá do kvalifikovaného certifikátu pro el. podpis a slouží k určení jednoznačné identity při komunikaci se státní správou. Pokud budete komunikovat s úřady státní správy, doporučujeme IK MPSV do kvalifikovaného certifikátu vložit. Při komunikaci s úřady finanční správy je IK MPSV povinný.

Papírování jen na začátku

Papírové podklady pro ověření identity zákazníka a uživatele jsou vyžadovány jen při uzavírání smlouvy a při vydávání prvotního certifikátu. O následný certifikát, který nahradí váš končící certifikát, můžete již žádat elektronicky.

Služby na dosah ruky

Služby PostSignum jsou dostupné na téměř 1 000 poštách se službami Czech POINT. Pokud dáváte přednost tomu, abychom přijeli za vámi, objednejte si Mobilní registrační autoritu. Díky Mobilní registrační autoritě vám můžeme poskytnout naše služby přímo na místě, které si sami určíte.

S operačním systémem si nemusíte lámat hlavu

Certifikáty můžete používat a žádost o vydání certifikátu můžete vygenerovat prakticky v libovolné aplikaci a v libovolném operačním systému. Doporučujeme vám program iSignum, který vám pomůže vygenerovat žádost o vydání certifikátu a je dostupný pro operační systémy Windows.

Pro uložení certifikátu můžete použít téměř jakoukoliv čipovou kartu nebo  USB token. Pokud uložíte vaše certifikáty na tato zařízení, zvýšíte tak jejich bezpečnost pomocí PIN kódu. Bez správného PINu se k vašim certifikátům nikdo nedostane a navíc je můžete mít stále při sobě.

Držte vaše certifikáty pod kontrolou

Díky Zákaznickému portálu PostSignum se zbavíte zbytečných starostí s evidencí certifikátů vaší organizace.  Budete tak mít nejen přehled o certifikátech a razítkách využívaných vašimi zaměstnanci, ale i pohodlný nástroj pro jejich správu. Bez instalace softwaru, bez papírování, bez starostí.

Na nás se můžete spolehnout

PostSignum je největší certifikační autorita v České republice. Jsme jediná certifikační autorita s certifikací shody s ČSN EN ISO 9001 a ČSN ISO/IEC 27001.


nahoru

Ceník

Ceny za vydáváné certifikáty
 

Dokumenty ke stažení

Smlouvy, certifikační politiky, ostatní příručky a návody

Certifikáty certifikačních autorit

Seznamy zneplatněných certifikátů (CRL)

nahoru

Kontakt

Pro více informací volejte zákaznickou linku nebo navštivte webové stránky www.postsignum.cz