Nové vyvolávací systémy České pošty

Česká pošta vybavuje své pobočky vyvolávacími systémy nové generace, které nabízí celou řadu novinek a inovací. Mezi nejvýraznější novinky patří možnost zadání kódu pro vyzvednutí balíku a načítání čárového kódu zásilek z Výzev nebo displeje mobilního telefonu. Zadáním kódu pro vyzvednutí/ načtením čárového kódu zásilky si ověříte dostupnost zásilky na poště, urychlíte výdej uloženého balíku a systém vám automaticky přiřadí pořadový lístek.

Náhled monitoru vyvolávacího systému nové generace:

Vyvolávací systém - Česká pošta

Hlavní menu

Chceme nabídnout téměř všechny služby na jednom monitoru, proto jsme se rozhodli pro víceúrovňové menu. V Hlavním menu si vyberete požadovaný typ služby, který stisknutím potvrdíte. Na následující obrazovce si zvolíte konkrétní službu, potvrdíte a odeberete si pořadový lístek. Vždy si odeberte pouze jeden pořadový lístek. V případě potřeby budete přesměrováni na jinou přepážku.

nahoru

Oblíbené služby

V sekci Oblíbené služby naleznete čtyři nejpoužívanější služby na dané poště, které vám jsou k dispozici. Stačí si vybrat jednu z nich a automaticky se vám vytiskne pořadový lístek.

nahoru

Zadání kódu pro vyzvednutí balíků

Na poštách s vyvolávacím systémem a specializovanou přepážkou Balíkovna stačí uvést kód přímo do vyvolávacího systému. Získáte tak možnost zrychleného výdeje a navíc nemusíte již kód na přepážce opakovat (ověříte se pouze jménem (názvem) adresáta nebo číslem zásilky).

Jak to funguje?

  1. Na hlavním monitoru vyvolávacího systému stiskněte tlačítko „ZRYCHLENÝ VÝDEJ BALÍKŮ“.
  2. Zadejte váš kód pro vyzvednutí a potvrďte - dojde k ověření dostupnosti balíku na poště a informace o balíku se přenesou do zázemí pro jeho vychystání.
  3. Odeberte vytištěný pořadový lístek.

Kde se dozvíte kód pro vyzvednutí?

Kód pro vyzvednutí balíku je součástí e-mailových a SMS avíz.

nahoru

Načítání čárového kódu

Nové vyvolávací systémy jsou vybaveny čtečkou čárových kódů zásilek. Při vaší návštěvě pošty využijte možnosti načíst čárový kód zásilky z vaší Výzvy nebo displeje mobilního telefonu. Načtením čárového kódu zásilky si ověříte dostupnost zásilky na pobočce, urychlíte výdej uložených balíkových zásilek a systém vám automaticky přiřadí pořadový lístek k vaší službě.

nahoru

Jak načíst čárový kód?

  1. Na hlavním monitoru vyvolávacího systému stiskněte tlačítko „ZRYCHLENÝ VÝDEJ BALÍKŮ“.
  2. Postupně přikládejte čárové kódy ke čtečce.
  3. Po nasnímání všech zásilek stiskněte tlačítko „Vyzvednout zásilku“.
  4. Odeberte pořadový lístek

Kde čárový kód najdete?

Čárový kód naleznete na Výzvě k vyzvednutí zásilky, v e-mailových avízech nebo si ho vytvoříte v mobilní aplikaci Pošta Online.

nahoru

Seznam pošt

Seznam pošt s novými vyvolávacími systémy (pdf, 237kB)