Prodloužení úložní doby

Prodloužení úložní doby pro vyzvednutí již uložené zásilky

Pokud již doručovatel učinil pokus o doručení zásilky a vy si zásilku nemůžete vyzvednout do konce odběrní lhůty uvedené na Výzvě, můžete si dobu uložení prodloužit až na 1 měsíc ode dne, kdy byla zásilka k vyzvednutí připravena. Službu poskytujeme zdarma.

Příklad použití: dozvěděli jste se, že máte zásilku na poště a jste na cestách.

Jak na to...

  • telefonicky - na Výzvě naleznete telefonní číslo vaší ukládací pošty, na kterém si prodloužení domluvíte, nebo
  • vámi zmocněná osoba (viz Průkaz příjemce) může o prodloužení lhůty požádat přímo na vaší ukládací poště po předložení Výzvy, popř. po sdělení údajů o zásilce, nebo
  • prostřednictvím Online žádostí na webových stránkách ČP podáte Žádost o prodloužení úložní doby pro vyzvednutí již uložené zásilky.

Kdy nelze službu poskytnout:

  • u zásilek, u kterých odesílatel požádal o doplňkovou službu „Uložit jen 3 dny“ nebo „Uložit jen 10 dní“, případně uvedl poznámku „Neukládat“ nebo „Neprodlužovat odběrní lhůtu“,
  • u Poštovních poukázek.

Prodloužení úložní doby pro vyzvednutí došlých zásilek

Pokud odjíždíte na kratší dobu, můžete požádat u všech druhů zásilek, u kterých to je možné, o prodloužení odběrní lhůty až na 1 měsíc ode dne kdy byla zásilka k vyzvednutí připravena. Žádost má platnost jeden měsíc a může být podána opakovaně. Službu poskytujeme zdarma.

Příklad použití: čekáte více zásilek a odjíždíte na dobu kratší než jeden měsíc.

Jak na to...

Kdy nelze službu poskytnout:

  • u zásilek, u kterých odesílatel požádal o doplňkovou službu „Uložit jen 3 dny“ nebo „Uložit jen 10 dní“, případně uvedl poznámku „Neukládat“ nebo „Neprodlužovat odběrní lhůtu“.
  • u Poštovních poukázek.