Druhy přítisků

PostFila

Přehled přítisků PostFila (doc, 455kB)

Pamětní přítisky PostFila jsou zhotovené na levou část speciálních dopisnic či obálek s natištěnou známkou, určených pro tento účel. Převážná většina těchto přítisků je vydávána u příležitosti mezinárodních či tuzemských veletrhů a výstav poštovních známek, kterých se PostFila účastní přímo, či formou zastoupení, nebo k jiným význačným výročím a událostem. Přítisky PostFila jsou označené v levém dolním rohu dopisnice logem PostFila.

Celiny s přítiskem PostFila jsou za oficiální prodejní ceny pošty (součet nominální hodnoty natištěné známky na dopisnici + 8 Kč) prostřednictvím novinkové služby na základě objednávek distribuovány klubům filatelistů a obchodníkům, lze je zakoupit do vyprodání zásob v prodejně PostFila, Ortenovo nám. 542/16, 170 24 Praha 7 a na vybraných filatelistických přepážkách České pošty, či na dobírku na adrese Česká pošta, s.p., Služby filatelistům, Nákladní 29, 362 07 Depo Karlovy Vary 70.

Známková tvorba

Přehled přítisků Známková tvorba (doc, 41kB)

Pamětní přítisky Známková tvorba jsou zhotovené na levou část speciálních dopisnic či obálek s natištěnou známkou, určených pro tento účel.

Přítisky Známková tvorba jsou označené v levém dolním rohu dopisnice logem Známková tvorba.

Celiny s přítiskem Známková tvorba jsou za oficiální prodejní ceny pošty (součet nominální hodnoty natištěné známky na dopisnici + 8 Kč) prostřednictvím novinkové služby na základě objednávek distribuovány klubům filatelistů a obchodníkům, lze je zakoupit do vyprodání zásob v prodejně Známkové tvorby u přepážek č. 29 a 30, Jindřišská 14, 11121 Praha 1, v prodejně PostFila, Ortenovo nám. 542/16, 170 24 Praha 7 a na vybraných filatelistických přepážkách České pošty, či na dobírku na adrese Česká pošta, s.p., Služby filatelistům, Nákladní 29, 362 07 Depo Karlovy Vary 70.

Poštovní muzeum

Přehled přítisků Poštovního muzea (doc, 227kB)

Pamětní přítisky Poštovního muzea jsou zhotovené na objednávku a dle předlohy (výtvarného návrhu) Poštovního muzea na levou část speciálních dopisnic určených pro tento účel. Převážná většina těchto přítisků je vydávána u příležitosti výstav a akcí pořádaných v Poštovním muzeu.

Přítisky Poštovního muzea jsou označené v levém dolním rohu dopisnice logem Poštovního muzea.

Dopisnice s přítiskem Poštovní muzeum lze za oficiální prodejní ceny pošty zakoupit do vyprodání zásob v prodejně Poštovního muzea, Nové Mlýny 2, 110 00 Praha 1 či na dobírku na adrese Česká pošta, s.p., Služby filatelistům, Nákladní 29, 362 07 Depo Karlovy Vary 70.

Privátní

Přehled privátních přítisků (doc, 947kB)

V současné době dochází k provozním změnám a služba je pozastavena.

Bližší informace podá:

Dita Bartošová
odd. známková tvorba
bartosova.dita@cpost.cz
Tel.: +420 954 302 424

Česká pošta, s.p.
Politických vězňů 909/2
Praha 1
Korespondenční adresa:
Poštovní přihrádka 99
225 99 Praha 025