Bezpečnostní informace

V poslední době se množí podvodné e-maily a sms zprávy, které mají adresáty připravit o peníze a k tomu jim poškodit počítač či mobilní telefon. Toto provádí díky zneužívání jména České pošty. Varujeme proto klienty České pošty před podvodnými elektronickými zprávami (phishing), které jsou zasílány z podvodných adres. Tyto podvodné emailové zprávy nerozesílá Česká pošta a nemá s nimi nic společného.

Jak rozpoznat
podvodný e-mail

Více informací

Aktuální podvodné
e-maily a SMS

Více informací

Historie podvodných
e-mailů a SMS

Více informací

Česká pošta, s. p. myslí na Vaše bezpečí, a proto využívá služby nadnárodní společnosti CSIS Security group A/S.

CSIS Threat Intelligence Portal
nástroj na vyhodnocení podvodných zpráv

Dohledové centrum (SOC) ČP spolu s CSIS společně vyhodnocují veškeré podvodné zprávy, které nám jako zákazníci předáváte. Na základě forenzní analýzy pak dochází k zablokovaní podvodných URL v těchto zprávách. Děje se tak za pomoci spolupráce policejních složek, a to včetně Europolu či FBI. Zároveň naši dodavatelé procházejí i temná zákoutí internetu (tzv. darknet, globální blacklist ap.) a hledají, zda nikdo nezískává informace, které by použil pro lepší zacílení útoku na naše zákazníky.

Za poslední 3 roky předala ČP společnosti CSIS na 675 potenciálně závadných URL, kdy po provedené analýze bylo celých 423 webových adres, jakožto skutečně nebezpečných, zablokováno. Od počátku roku 2023 to pak bylo již 133 potenciálně závadných URL, přičemž zablokováno jich již bylo 126.