Archiv Aktualit

Na Štědrý den budou otevřené vybrané pošty. Depa budou otevřená do 12 hodin

Pobočky České pošty budou v pátek 24. 12. 2021 většinou zavřené. Lidé budou moci navštívit pouze vybrané pobočky v obchodních centrech, jejichž otvírací doba bude maximálně do 12 hodin.

Celá zpráva

Na zásilky z Číny a Velké Británie je nutné podat elektronické celní prohlášení

Čekáte na svůj balíček z Číny nebo Velké Británie? Možná již dávno leží ve skladu České pošty. Od října i drobné zásilky ze zemí mimo Evropskou unii podléhají dani z přidané hodnoty a proclení. Pro každou z nich je proto nutné podat elektronické celní prohlášení.

Celá zpráva

Podvodných zpráv vydávajících se za Poštu přibývá

Na Českou poštu se obrací stále více klientů s tím, že obdrželi podezřelý e-mail nebo sms vydávající se za zprávu státního podniku. Jedná se o tzv. phishingový útok a Česká pošta klienty upozorňuje, ať v případě že žádnou zásilku neočekávají na takové zprávy nereagují, neposkytují žádné údaje či dokonce peníze.

Celá zpráva

Balíkovna trhá rekordy

Balíkovna si užívá svou spanilou jízdu, jelikož počet podání zásilek předčil očekávání. V září Česká pošta rozšířila Balíkovny na všechny své pobočky a tento krok se jí opravdu vyplatil. Lidé by si mohli touto formou v prosinci vyzvednout až 1,5 milionu zásilek. Za celý rok 2021 přes Balíkovnu projde necelých sedm milionů balíků, loni to byly tři miliony.

Celá zpráva

Česká pošta začala měřit zákaznické zkušenosti

V pondělí 6. 12. 2021 spustila Česká pošta pilotní měření zákaznické zkušenosti. Projekt bude probíhat po dobu 3 měsíců.

Celá zpráva