Zpět

Balíkovna trhá rekordy

Balíkovna si užívá svou spanilou jízdu, jelikož počet podání zásilek předčil očekávání. V září Česká pošta rozšířila Balíkovny na všechny své pobočky a tento krok se jí opravdu vyplatil. Lidé by si mohli touto formou v prosinci vyzvednout až 1,5 milionu zásilek. Za celý rok 2021 přes Balíkovnu projde necelých sedm milionů balíků, loni to byly tři miliony.

„Díky rozšíření počtu výdejních míst se v průběhu roku počet podání pohyboval mezi 300 až 400 tisíci zásilkami, což je zhruba dvojnásobek ve srovnání s loňskem. Nicméně s blížícími se Vánocemi byla Balíkovna v listopadu využita takřka milionkrát a optimistický předpoklad na prosinec byl 1,2 milionu kusů podaných balíků. Počty denních podání nám napovídají, že by jich však mohlo být ještě více. Je zřejmé, že se tato naše služba těší u klientů stále větší oblibě a při nákupu v e-shopech využívají pro dodání zásilek právě tuto službu. Za to bych jim chtěla touto cestou poděkovat,“ říká ředitelka Balíkovny Lenka Kristová.

V letošním roce se Balíkovna stala nejrychleji rostoucí sítí výdejních míst v České republice. Je dostupná na více než 3 000 poštách a poštách Partner, další 2 000 Balíkoven jsou k dispozici u externích partnerů České pošty. Dohromady jich tak mohou zákazníci využívat více než 5 000.

 

PODCAST:

9. 12. 2021 - Lenka Kristová, ředitelka Balíkovny (m4a, 312kB)