Archiv Aktualit

Prezidentské poštovní známky budou v prodeji od zítřka

Zájemci o prezidentský aršík si mohou soubor deseti poštovních známek pořídit od středy 7. června na pobočkách České pošty a na jejím e-shopu. Cena je 230 korun za celý aršík, jednotlivé známky se nebudou prodávat samostatně. Náklad aršíků je 100 tisíc kusů, známky jsou samolepící a je možný, v případě zájmu, jejich dotisk.

Celá zpráva

Brňané se můžou těšit z další moderní pobočky České pošty

Už druhá brněnská pobočka ve zcela novém designu nabízí klientům nejen nový koncept obsluhy, ale i příjemnější prostředí, než doposud poskytovala pošta v ulici Orlí, a to zejména díky otevřenému prostoru, který odstraňuje pomyslné i reálné bariéry mezi pošťáky a jejich zákazníky. Ti budou moci využít služeb hned na 10 přepážkách. Dvě budou nabízet Balíkovnu, dále bude klientům sloužit pět univerzálních přepážek, dvě přepážky CzechPOINTu, které jsou v současné době stále více využívané, a poslední bude specializovaná bankovní přepážka ČSOB.

Celá zpráva

Česká pošta od července 2023 upravuje dobu doručení obyčejných listovních zásilek

Česká pošta zavedla od února 2020 systém dvourychlostního doručování. Do tohoto data byly všechny listovní zásilky doručovány následující den po podání. Vzhledem ke klesající poptávce po tomto způsobu komunikace nabídla Česká pošta svým klientům prioritní doručení, které zůstalo v režimu dodání následující den po podání, a ekonomické, kdy jsou dopisy a pohlednice doručovány dva dny po podání.

Celá zpráva

Česká pošta otevřela v Kroměříži moderní pobočku v novém designu

Zbrusu nová pobočka České pošty v Kroměříži začala klientům sloužit ve čtvrtek 1. června od 8 hodin. Prostorná pobočka ve zcela novém designu nabízí klientům nejen příjemnější prostředí než doposud díky použitým barvám, prvkům a otevřenému konceptu je v prostorách obecně více světla a působí vzdušněji.

Celá zpráva

Olga je tu s námi i na známkách

Česká pošta ve spolupráci s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové vydává tiskový list známek s přítiskem jako připomínku nedožitých 90. narozenin Olgy Havlové. Kupóny tiskového listu jsou obsazeny ilustracemi stromů, portrétem Olgy Havlové a autorskou kresbou, která je inspirována fotografií Bohdana Holomíčka. Autorkou je Adéla Marie Jirků.

Celá zpráva