Archiv Aktualit

ČP Security bude díky novým elektromobilům jezdit „Bezpečně a bez emisí“

Vozový park společnosti Česká pošta Security (ČPS) se rozrůstá o dva nové elektromobily. Obohatí jej dvojice vozů typu Renault Kangoo Z.E. Dceřiná společnost České pošty tak díky přechodu na čistší formu přepravy bude šetrnější k životnímu prostředí.

Celá zpráva

Česká a Slovenská pošta příkladem ve zlepšování životního prostředí

Hned čtyři subjekty z České a Slovenské republiky podepsaly ve středu 25. února 2020 v Brně vzájemné Memorandum o spolupráci na zlepšování životního prostředí. Na pobočce České pošty tak dokument podepsali zástupci České pošty, Slovenské pošty a neziskových spolků Čistá mobilita z České i Slovenské republiky.

Celá zpráva

Pokračuje zvyšování nízkých mezd pošťáků. Od dubna jim vzrostou mzdy až o 1500 Kč měsíčně

Od dubna tohoto roku vzroste mzda zaměstnanců České pošty v průměru o 5 %. Dnes, 26. února 2020, to oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) spolu s generálním ředitelem České pošty Romanem Knapem. Mzdy vzrostou nejvíce poštovním doručovatelům. Zaměstnanci také dostanou mimořádnou odměnu.

Celá zpráva

Česká pošta nabízí jednodušší cestu k evidenci tržeb

Česká pošta od pondělí 17. února poskytuje ve spolupráci s technologickým partnerem službu EETparagon, díky které se klientům otevře snadná cesta k registraci do systému elektronické evidence tržeb (EET).

Celá zpráva

Staletou historii ústavního soudnictví připomíná nová známka

Dvě zdobné hlavice sloupů z brněnské budovy Ústavního soudu s vepsanými hlavními pilíři ústavního soudnictví – demokracie a právní stát – jsou námětem nové příležitostné písmenové poštovní známky, kterou Česká pošta vydává ve středu 26. února 2020.

Celá zpráva