Archiv Aktualit

Česká pošta vydá první známky roku 2020

V pondělí 20. ledna začne Česká pošta prodávat první tři známky roku 2020. Jedná se o dvě příležitostné písmenové známky Tradice české známkové tvorby: Bedřich Housa a Zahájení ražby Jáchymovských tolarů - 500. výročí. Trojici uzavírá výplatní písmenová poštovní známka Josef Čapek, která bude vydána ve známkovém sešitku.

Celá zpráva

Balíkovny obsloužily před Vánoci téměř 900 tisíc klientů, balíky vydávaly pod dvě minuty

Česká pošta obsloužila za říjen až prosinec 2019 na expresních balíkových přepážkách Balíkovna celkem 874 tisíc klientů. Díky stovce nových míst a vyvolávacím systémům narostl počet klientů Balíkovny o 460 % oproti roku 2018. Zároveň došlo ke zkrácení průměrné doby výdeje balíku na 1:57 minuty. Více než 96 % zásilek bylo připraveno k výdeji následující den po podání.

Celá zpráva

Česká pošta podepsala kupní smlouvu na prodej bývalého kláštera sv. Gabriela v Praze

Ve středu 15. 1. 2020 byla podepsána smlouva o prodeji bývalého kláštera sv. Gabriela v Praze na Smíchově, který byl ve vlastnictví České pošty. Rozsáhlou budovu získá česká realitní skupina Cimex, která se stala vítězem e-aukce.

Celá zpráva

POZOR! Česká pošta opět varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon iPhone 11

Česká pošta opět varuje před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11. Na mobilních telefonech a stránkách sociální sítě Facebook se začaly objevovat formou reklamy klamavé zprávy s logem České pošty. Podvodná hra se projevuje i formou úhrady poštovného (51,- Kč).

Celá zpráva

Změna celního území Campione d'Italia

Itálie a Švýcarsko informují, že od 1. ledna 2020 je obec Campione D´Italia a italských vod jezera Lugano zahrnuta do celního území Evropské unie podle směrnice Rady (EU) 2019/475.

Celá zpráva