Školicí - rekreační zařízení Vítkov - Podhradí

Podhradí je vyhledávaným místem k rekreaci a odpočinku. Nachází se v členitém terénu Vítkovské vrchoviny náležející k celku Nízkého Jeseníku. Dominantou krajiny je mohutná zřícenina hradu Vikštejna a údolí řeky Moravice, které bylo v roce 1992 vyhlášeno národním parkem. Říční údolí podél řeky Moravice je jednou z nejkrásnějších přírodních dominant regionu Vítkovska a vybízí k turistickým vycházkám panenskou přírodou. Nádherné pohledy ze skalnatých výšin vás určitě ohromí. Na své si zejména přijdou milovníci cykloturistiky. Řadu skvělých tras s možností koupání, rybolovu a houbaření v okolních lesích je možné využít od jara do podzimu. Nejčastější cílem turistů je Kružberská přehrada (místo natáčení seriálu Velké sedlo), Anino údolí, Arboretum v Novém Dvoře nebo Slezská Harta. Atraktivní jsou zejména návštěvy zámku Hradec nad Moravicí a slezské metropole Opavy. V okolí však nalezte řadu dalších pamětihodností a přírodních krás např. zámek Raduň, hřebčín Klokočov, poutní místo ve Spálově Skála Panny Marie nebo muzeum břidlice v Budišově nad Budišovkou.

Školicí-rekreační zařízení Vítkov-Podhradí je situováno v překrásném údolí cca 100 m od řeky Moravice. V areálu se nachází restaurace s možností posezení na terase a pod pergolou, odkud se nabízí kouzelná vyhlídka na řeku a přilehlé skály. Posezení pod pergolou je možno zpestřit přípravou specialit na otevřeném ohništi či v krbu.

Ubytování: 

Zděná budova s ubytovací kapacitou 45 lůžek umožňuje celoroční využití pro víkendové pobyty, rodinnou rekreaci, školní výlety, zájezdy, školení a jazykové kurzy, pracovní porady, obchodní jednání a společenské akce. K ubytování nabízíme 4 třílůžkové a 2 dvoulůžkové pokoje se samostatným sociálním zařízením, 2 dvoulůžkové, 4 čtyřlůžkové a 1 pětilůžkový pokoj se společným sociálním zařízením a apartmá, tj. dva pokoje, v každém dvě lůžka s možností dvou přistýlek, plně vybavené kuchyňky a sociální zařízení. Pokoje mají standardní vybavení (TV).

V přízemí budovy je dále k dispozici společenská místnost s TV, klubovna, bar a kuchyňka. Možnost zapůjčení horských kol.

Rekreační turnusy začínají v neděli po 12. hodině a končí v sobotu po snídani, příp. podle domluvy.
Příjezd v jinou dobu lze dohodnout individuálně.
Do objektu není povolen vstup s domácími zvířaty.

Stravování: 

Možnost stravování přímo v objektu. Česká pošta, s.p., není poskytovatelem této služby, restauraci provozuje smluvní partner.

Doprava: 

Vlastní – možnost parkování přímo v areálu, vlakem do Vítkova (6 km od areálu), autobusem do Podhradí (70 m od areálu).

Kontakty: 

Česká pošta, s. p.
Školicí-rekreační zařízení Vítkov-Podhradí
Podhradí 2016
749 01 Vítkov
 
Telefon: +420 954 400 475
GSM: +420 725 108 210
E-mail: Zelinska.Jana@cpost.cz
Provozovatel:
Česká pošta, s.p.
Politických vězňů 909/4
225 99 Praha 1

IČ: 47114983
Provozovna:
Školicí-rekreační zařízení Vítkov-Podhradí
Podhradí 2016
749 01 Vítkov

Odpovědný vedoucí: Jana Želinská

Najdete nás také na www.ubytovani.net.

Provoz: celoroční

Ceník služeb:

Ceny ubytování včetně DPH (15 %) platné od 1. 3. 2018
Osoba/noc
- při obsazení pokoje 1 osobou
300,00 Kč
400,00 Kč
Apartmán/noc 1 200,00 Kč
Ceny pronájmu včetně DPH (21%) platné od 1. 3. 2018
Školicí místnost / 1den 1 080,00 Kč
Audiovizuální technika / 1 den 360,00 Kč

Zaměstnancům České pošty, s.p., je na rekreační pobyt v tomto vybraném rekreačním zařízení poskytován příspěvek z centralizovaných prostředků FKSP.