Zpět

Vyměňovací pošta Praha 120 a celní úřad fungují na nové adrese

Dostatek parkovacích míst pro zákazníky, kteří si přijdou pro mezinárodní zásilku. Příjemnější prostředí a lepší pracov­ní podmínky pro pošťáky i pro celníky z detašovaného pracoviště Celního úřadu Praha Ruzyně, který sídlí ve stejné bu­dově. Možnost občerstvení, které zpříjemní čekání klientům a zajistí také lepší stravování pro pracovníky pošty. To jsou hlavní přínosy přestěhování vyměňovací pošty Praha 120, která se z pražských Košíř v lednu přesunula do logistického areálu v ulici K Hrušovu 293/2 ve Štěrboholech. Dlouho očekávaná změna přináší lepší podmínky pro Českou poštu i pro sa­motné zákazníky.

Vyměňovací pošta Praha 120, která zpracovává všechny zásilky došlé adresátům v ČR ze zemí mimo EU, působí na nové adrese od úterý 26. ledna 2021. Současně se přestěhovalo také detašované pracoviště Celního úřadu Praha Ruzyně, které sídlí v budově vyměňovací pošty.

Nově zrekonstruovaná budova na adrese K Hrušovu 293/2, Praha 10 – Štěrboholy nabízí klientům České pošty především moderní a příjemné prostředí. K dispozici mají čekací místnost s nabídkou občerstvení a také bezplatné parkoviště s kapacitou 10 míst uvnitř areálu a dalších 50 míst před areálem.

Nové prostory poskytují zázemí i pro Celní úřad Praha Ruzyně, detašované oddělení celní – poštovní styk, kde bude probíhat samotné celní odbavení zásilek za již nastavených standardů, včetně možnosti uhradit celní dluh bezhotovostně.

Přestěhování do nové lokace přineslo také zvýšení kapacity vyměňovací pošty, které bude nezbytné od července 2021, kdy začne platit zákonná povinnost odvádět DPH ze všech zásilek doručených ze zemí mimo EU bez ohledu na jejich hodnotu. V současnosti se DPH odvádí u zásilek s ekvivalentní hodnotou převyšující 22 EUR.

Vstup do nové budovy pošty Praha 120 bude regulován, aby byla splněna předepsaná opatření v souvislosti s epidemií koronaviru. Česká pošta proto svým zákazníkům doporučuje, aby se při vyřízení celních formalit nechali zastupovat na základě plné moci, protože v takovém případě pošta veškeré formality vyřídí za ně a zásilku doručí standardně na jejich adresu. Návod, jak v takovém případě postupovat, je dostupný na webu České pošty zde: https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/ocekavate-zasilku-ze-zahranici#6.

Mapa zdroj: www.mapy.cz 

Mapa ke stažení ZDE (jpg, 1MB)