Krtek a raketa udělají radost všem

Oblíbenou postavu Krtečka najdete na výplatní poštovní známce, kterou zakoupíte na všech poštách od 29. května. Jedná se v pořadí o třetí dětskou kreslenou postavu, která se po hrdinech ze Čtyřlístku a Patovi a Matovi objevuje na písmenových známkách.

„V letošní emisi Dětem si připomínáme Zdeňka Milera, českého režiséra a výtvarníka animovaných filmů pro děti a autora oblíbené postavičky Krtečka,“ říká Břetislav Janík, ředitel odboru známkové tvorby a dodává, že na známce je vyobrazen známý obrázek Krtka letícího v raketě. Autorem výtvarného návrhu je ilustrátor Zdeněk Miler, pro známku a sešitek jej graficky upravil akademický malíř a grafik Otakar Karlas.

Výplatní poštovní známku s natištěným písmenem „A“, které odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní, standard do 50 g, vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha plnobarevným ofsetem.

Známku zakoupíte v sešitkové úpravě po 10 kusech a společně s ní je vydána i obálka prvního dne včetně příležitostného poštovního razítka. V obrazové části obálky je vyobrazen Krtek stojící na zemi a obdivující raketu. Obálka je vytištěna plnobarevným ofsetem.

Na razítku je silueta Krtka v raketě a text: Praha, 29. 5. 2013.