Datový trezor

Co je Datový trezor?

Věděli jste, že datové zprávy zůstávají uložené v datové schránce pouze 90 dnů? Datový trezor automaticky uchovává datové zprávy i po 90 dnech, takže už nepřijdete o žádnou důležitou zprávu. 

nahoru

Proč využít Datový trezor

 • Uchovává vaše zprávy. S Datovým trezorem vaše zprávy po 90 dnech nezmizí, ale zůstanou na svém místě. Smazat je můžete pouze vy.
 • Automaticky pracuje za vás. Datový trezor vás zbaví únavné archivace zpráv. Odpadá zbytečné tištění dokumentů, zakládání do šanonů nebo adresářů počítače nebo označování časovými razítky. Datový trezor ukládá vaše zprávy automaticky, takže se už o nic nemusíte starat.
 • Usnadní vaši práci. Díky tomu, že uložené zprávy zůstanou přímo v datové schránce mezi ostatními zprávami, už nebudete ztrácet čas jejich hledáním v tištěné podobě nebo složkách počítače. U každé uložené zprávy se objeví funkční tlačítko, pomocí kterého můžete zprávy jednoduše vymazat a určit tak, které si přejete i nadále archivovat.
 • Šetří vaše náklady. Datový trezor je finančně nejvýhodnější v porovnání například s autorizovanou konverzí mnohdy i několikastránkového dokumentu, nebo s náklady na pořízení a provoz vlastní spisové služby.
 • Posiluje ochranu dat. Česká pošta zodpovídá za ochranu dat uložených v Datovém trezoru, takže se nemusíte obávat, že se vaše datové zprávy dostanou do nepovolaných rukou.
 • Prodlužuje platnost zpráv. Na rozdíl od dat archivovaných vlastními silami, třeba vytištěním, zprávy uložené v Datovém trezoru neztrácejí platnost.
 • Máte na výběr. Datový trezor můžete využívat na základě smlouvy nebo bez závazků s využitím kreditního systému. V závislosti na zvoleném typu datového trezoru si můžete vybrat z široké nabídky kapacit a období uložení zpráv.

nahoru

Jaký Datový trezor si mohu vybrat?

Smluvní Datový trezor

U smluvního Datového trezoru se zbavíte starostí se sledováním doby platnosti služby. Smlouvu vám vždy po jednom roce automaticky obnovíme. Díky tomu se už nemusíte bát, že si zapomenete službu prodloužit a přijdete tak o vaše důležité zprávy. Po uplynutí 1 roku vám zašleme na vaše kontaktní údaje proforma fakturu, kterou stačí uhradit, a už se nemusíte o nic víc starat. Vybrat si můžete ze 6 typů kapacit od 100 do 5 000 zpráv. Navíc pouze u smluvního Datového trezoru máte možnost archivovat více než 5 000 zpráv. Pro archivaci více než 5 000 zpráv nás kontaktujte na info@datovy-trezor.cz. 

Kreditní Datový trezor

Datový trezor si můžete snadno a rychle aktivovat přímo v nastavení datové schránky. Kreditní Datový trezor je správná volba pro ty, kteří nemají rádi smlouvy a závazky. Na rozdíl od smluvního Datového trezoru máte na výběr navíc ještě další kapacity. Platit lze pomocí online převodu přes e-banking, platební kartou nebo standardním bankovním převodem.

nahoru

Jak si objednat Datový trezor?

Smluvní Datový trezor

 1. Navštivte www.datovy-trezor.cz.
 2. Klikněte na tlačítko: „Přejít k online objednávce“.
 3. Zadejte ID datové schránky a postupujte dle pokynů na obrazovce.

Kreditní Datový trezor

 1. Přihlaste se do datové schránky na www.mojedatovaschranka.cz.
 2. Nabijte si kredit jednoduše online.
 3. V sekci nastavení si aktivujte službu Datový trezor.

Upozornění

Nabitím kreditu nedochází k aktivaci služby Datový trezor. Aktivaci musí provést uživatel DS sám v sekci nastavení „Datový trezor“.

nahoru

Datový trezor na zkoušku 

Každý nový uživatel datové schránky má možnost si vyzkoušet Datový trezor o kapacitě 20 zpráv bez jakýchkoliv závazků. Datové zprávy zůstávají standardně uloženy v datové schránce 90 dnů, k tomu uživatel automaticky při založení datové schránky dostane Datový trezor na zkoušku na další 3 měsíce. 

Službu můžete kdykoliv ukončit nebo přejít na placenou verzi, a to objednáním služby na www.datovy-trezor.cz nebo přímou platbou z Vašeho kreditu. Službu Datový trezor na 6 měsíců bez jakýchkoliv závazků je možné využít pouze jednou. Po přechodu na placenou verzi nebo po ukončení služby již v budoucnu není možné tuto službu znovu využít.

nahoru

Ceník

Datový trezor

Kapacita dle počtu uchovávaných zpráv Cena bez DPH Cena s DPH
20 zpráv* 99,17 Kč 120 Kč
50 zpráv* 297,52 Kč  360 Kč
100 zpráv 595,04 Kč  720 Kč
200 zpráv 1 090,91 Kč  1 320 Kč
500 zpráv 2 727,27 Kč  3 300 Kč
1000 zpráv 4 876,03 Kč  5 900 Kč
2000 zpráv 9 752,07 Kč  11 800 Kč
5000 zpráv 24 380,17 Kč 29 500 Kč

Cena je uvedena za období jednoho roku.

*Takto označenou kapacitu lze objednat pouze u kreditního Datového trezoru. 
 

nahoru

Kde získat další informace?

Můžete zavolat na infolinku 954 200 200 a operátoři Vám rádi poradí.

Ke stažení

Obchodní podmínky pro poskytování služby Datový trezor od 13. 6. 2023 (pdf, 205kB)

Reklamacní list - Datový trezor (pdf, 955kB)