Poznám známky

V roce 2019 připravila Česká pošta pro děti a mládež příruční albíčko POZNÁM ZNÁMKY s několika zajímavými aktivitami.

                 

Sbírání otisků příležitostných razítek s dětskými motivy

V barevném albíčku se mohli budoucí mladí sběratelé rozhodnout například pro sbírání otisků příležitostných razítek s dětskými motivy. Na závěrečné razítkovací akci, která proběhla na veletrhu Sběratel, bylo možné za nasbíraná razítka získat od České pošty hezký filatelistický a sběratelský suvenýr.

Sbírání a vylepování vybraných známek dle určených témat

Další možností pro mladé sběratele bylo sbírání a vylepování vybraných známek dle určených témat. Za vylepení požadovaných známek pak mladý sběratel získal  malé tematické album, které obdržel na vybraných pobočkách (xlsx, 17kB) České pošty do 30.9.2019, a nebo do vydání zásob..

Známky byly k zakoupení na filatelistických přepážkách, vybraných poštách a eshopu https://www.postaonline.cz/e-shop

Soutěž o návrh vlastní poštovní známky

Třetí aktivitu, kterou albíčko POZNÁM ZNÁMKY nabídlo, byla soutěž o návrh vlastní poštovní známky. Stačilo si vybrat jedno ze zadaných témat, nakreslit do vymezeného prostoru svůj návrh známky, vystřihnout a odeslat svůj návrh do Poštovního muzea DO 16. 7. 2019 a čekat, zda jeho dílo vybere odborná výtvarná komise a vytiskne ho jako natištěnou známku na poštovní dopisnici. Pokud měl mladý sběratel již vše splněno, mohl si zpříjemnit chvíle volna při hře mini-pexesa, které bylo vytvořeno jak jinak než z českých poštovních známek.

Česká pošta by takto ráda představila, v uspěchané době elektronické komunikace, svět filatelie především dětem a jejich rodičům, jakožto jednu z alternativ pro volnočasové aktivity. Tento koníček oslavil právě v roce 2018 své 100. výročí. Je to totiž 100 let od vydání první československé poštovní známky a Česká pošta tak otevřela v roce 2019 dalších sto let i pro novou nejmladší generaci sběratelů, pro kterou chystá i v následujících letech právě tyto zajímavé soutěže o sběratelská alba a pěkné suvenýry.