Archiv Aktualit

Hospodářský výsledek České pošty za rok 2021

Česká pošta pokračuje ve své plánované restrukturalizaci. Hospodaření ČP v roce 2021 opět ovlivnila pandemie koronaviru. Skupina České pošty vykázala za rok 2021 hospodářský výsledek před zdaněním ve výši -681 mil. Kč.

Celá zpráva

Česká pošta otevírá v Nizozemsku bránu na západoevropský trh

Po úspěšném dubnovém testování zahájí svůj provoz exteritoriální vyměňovací pobočka (tzv. ETOE) České pošty v Nizozemsku.

Celá zpráva

Kocour Mikeš je nejkrásnější známkou roku 2021

Každoroční Anketa o nejkrásnější známku už má svého vítěze. Prostřednictvím hlasovacích lístků z časopisu Filatelie nebo webových stránek znamkaroku.cz byly letos uděleny 8 363 hlasy, což je oproti loňskému roku nárůst o více než dva tisíce. Hlasující letos vybírali ze 44 poštovních cenin, které byly emitovány v loňském roce.

Celá zpráva

Česká pošta kvůli odstávce datových center omezí provoz

Od pátku 17. do pondělí 20. června plánuje Česká pošta provozní údržbu datových center. Z tohoto důvodu také dojde k uzavření poboček, které běžně zajišťují víkendový provoz. Odstávka začíná v pátek v 19 hodin a potrvá do pondělní 7. hodiny ranní.

Celá zpráva

Nová známka vyzdvihne význam českého předsednictví v EU

Součástí kampaně k předsednictví České republiky v Radě EU je i nová příležitostná písmenová poštovní známka. Námětem známky je motiv navazující na grafiku, kterou je předsednictví ČR v letošním roce doprovázeno.

Celá zpráva