Archiv Aktualit

Datové schránky v novém. Komunikace nejen zdarma a bezpečně, ale i pohodlně z mobilu či tabletu

Všechny státní úřady i firmy ji již mají, datovou schránku si ale zřídila jen 2 % dospělé populace. Datovky přesto státu na poštovném ušetřily už 13,8 miliardy korun. To z nich dělá klíčový komunikační nástroj digitalizace státu, o kterém však lidé buď nevědí, nebo si ho nezřizují kvůli složitosti. Ministerstvo vnitra (MV) se to rozhodlo změnit. Představilo proto novou podobu datových schránek, která práci s nimi výrazně zjednodušuje.

Celá zpráva

Česká pošta začne prodávat první příležitostné známky roku 2019

Česká pošta v neděli 20. ledna 2019 začne prodávat první tři příležitostné známky roku 2019. Jedná se o známku Adolf Born, vydanou v rámci emise Tradice české známkové tvorby, známku 100. výročí založení Masarykovy univerzity a známku Petr Eben, vydanou v rámci emise Osobnosti.

Celá zpráva

Pošťáci překonali rekord ve sběru mobilů

Celkem 2 707 mobilů a 2 kg ostatního příslušenství nebo elektrozařízení vybrali pošťáci v rámci interní zaměstnanecké sbírky s názvem Mobily pro Jedli. Zaměstnanci České pošty se touto sbírkou připojili ke Světovému dni dobrovolnictví a dárcovství Giving Tuesday, a to ve spolupráci se společností REMOBIL. Z každého mobilu tato společnost vyplatí 10 Kč Jedličkovu ústavu a školám, celkem tedy pošťáci přispěli 27 070 Kč.

Celá zpráva

Rekordní Vánoce České pošty

Česká pošta v prosinci 2018 překonala ve čtyřech dnech rekord roku 2017 v počtu odeslaných Pohlednic Online. V roce 2017 poslali klienti České pošty 18. prosince celkem 7 392 Pohlednic Online.

Celá zpráva