Archiv Aktualit

Čtyřlístek slaví 50 let. I prostřednictvím poštovních známek

Česká pošta představí ve středu 22. 5. 2019 známkový sešitek s výplatními písmenovými poštovními známkami, které připomínají oblíbený český komiks Čtyřlístek. Ten v letošním roce oslaví padesáté výročí od vydání prvního čísla.

Celá zpráva

Největší akce sběru mobilů v dějinách ČR „Pomoc na druhou“

Neziskový projekt Remobil a Česká pošta se spojily a chtějí podpořit agentury domácí péče, chránit přírodu a překonat rekord sběru mobilních telefonů k recyklaci v České republice.

Celá zpráva

Česká pošta vykázala za rok 2018 účetní ztrátu 275 milionů korun, do tří let chce mít vyrovnaný rozpočet

Česká pošta v roce 2018 hospodařila s faktickou provozní ztrátou 1,075 miliardy korun. Díky zaúčtování pohledávky vůči státu ve výši 800 milionů, kterou stát České poště stále dluží jako úhradu za poskytování univerzální služby v letech 2013 a 2014, je účetní ztráta pouze 275 milionů korun před zdaněním. Finanční situace pošty je způsobená hlavně nedostatečnou platbou státu za univerzální službu.

Celá zpráva

Chotěboř se dočkala nové pobočky České pošty

Od začátku května mohou lidé v Chotěboři využívat novou pobočku České pošty na náměstí T. G. Masaryka 56. Ta dosavadní byla nevyhovující a navíc rozdělená do dvou pater. Naopak nová pošta je v moderním designu, umístěná v jedné hale a navíc bezbariérová.

Celá zpráva

Česká pošta je opět partnerem Stanu proti melanomu

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se Česká pošta připojí k preventivním programům, zaměřeným na diagnostiku zhoubných kožních nádorů, tzv. melanomů. Již tradičně je Pošta partnerem Stanu proti melanomu, ale pořádá i vlastní akce, na kterých si mohou nechat svá mateřská znaménka vyšetřit jak zaměstnanci pošty, tak i široká veřejnost. Od 5. 9. 2015 se Česká pošta podílela na vyšetření 17 810 osob, z toho téměř 4 750 zaměstnanců a jejich blízkých. Na akcích bylo odhaleno celkem 156 melanomů.

Celá zpráva