Zpět

Tradice valentýnských razítek dosáhla plnoletosti

Již po osmnácté Česká pošta letos pokračuje v každoroční tradici valentýnských razítek. Všichni, jež chtějí milované osobě vyjádřit své city tradičním poštovním způsobem, si mohou nechat na milostínské poště na Rakovnicku od 7. do 14. února orazit pohlednici či obálku příležitostným razítkem připomínajícím Svátek všech zamilovaných, který připadá právě na 14. února. Autorkou letošního výtvarného návrhu razítka se stylizovaným párem rámovaným srdcem je Eva Hašková.

Zájemci, ať už zamilovaní či sběratelé, tak mohou poslat valentýnské přání s údaji adresáta a známkou vloženou do ofrankované obálky na adresu Pošta Milostín, 270 05. Tam valentýnku v uvedených dnech orazítkují a pošlou zbožňovanému adresátovi. Nebo se mohou pro razítko stavit přímo na poštu. Od roku 2002 si takto zpestří vztah tisíce zamilovaných, vždy razítkem s novým námětem.

Ačkoli se oslavy svátku sv. Valentýna v Česku rozšířila až po roce 1989, jeho historie má ryze evropský původ sahající do 3. století.  Připomíná upáleného mnicha Valentina, který tajně oddával páry podle křesťanského rituálu i proti zákazu císaře. Zároveň mužům radil, aby od svých žen neodcházeli do bitev. Za své bohulibé skutky zemřel 14. února 269 mučednickou smrtí.

 

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí
Česká pošta, s.p.

606 111 060
vitik.matyas@cpost.cz