Zpět

Šéfem logistiky České pošty se stal Petr Cinkl

Generální ředitel České pošty Roman Knap jmenoval 18. února 2019 ředitelem divize poštovní provoz a logistika Petra Cinkla. Dosud byl řízením divize pověřen Jiří Linert, který zůstává ředitelem  úseku řízení doručovací sítě České pošty.

„Petr se celý svůj profesní život zabývá logistikou. Od svého nástupu do naší společnosti se začal věnovat transformaci logistické sítě. Věřím, že do České pošty vnese pohled z vnějšku a pozvedne jeden ze základních pilířů naší firmy, tedy doručování. V dnešní době, kdy na trhu práce nemůžeme sehnat řidiče, třídiče a doručovatele, je logistika Achillovou patou České pošty. To ale neznamená, že budeme čekat s rukama v klíně na ekonomickou krizi, kdy budeme nové zaměstnance nabírat snadněji. Petrovým úkolem je přeměnit vnitřní nastavení naší logistiky tak, aby odpovídala dnešním trendům a potřebám zákazníků,“ říká generální ředitel České pošty Roman Knap.

Petr Cinkl se narodil v roce 1975 v Mariánských Lázních. Po absolvování Vyšší průmyslové školy dopravní v Praze se zaměřením na logistiku a dopravu postupně pracoval na manažerských postech v Česku a na Slovensku pro společnosti Čechofracht, CS Expres, Bosák, ESA Logistika, AWT, HOPI a Agrofert.

Petr Cinkl je ženatý, má jedno dítě a mezi jeho záliby patří vysokohorská turistika, sport a zdravá výživa.

(jpg, 1018kB)