Zpět

Při tragické srážce vlakových souprav bylo poničeno 1800 kusů zásilek

Ke tragické nehodě, při níž zemřel strojvedoucí osobního vlaku, došlo v úterý 14. července ve večerních hodinách. Před železniční stanicí Český Brod narazil do poštovního vlaku NEX 60051, který stál u návěstidla, osobní vlak. Poštovní vlak odjížděl z SPU v pražských Malešicích krátce po 21. hodině a vezl převážně balíkové zásilky určené pro SPU Pardubice, Olomouc a Ostrava. Na místě nehody zasahovaly jednotky IZS, provoz na železniční trati v úseku Úvaly – Český Brod byl zastaven.

Česká pošta v dopoledních hodinách odhadovala, že došlo ke zničení nebo poškození zhruba 800 kusů balíkových zásilek podaných převážně v Praze a středních Čechách a určených k doručení v pásmech PSČ 750 00 – 799 99, tedy na Olomoucku a střední Moravě. Odpoledne číslo upřesnila na zhruba 1800 zásilek. Následkem nehody bude také zpoždění ostatních zásilek, které budou přepraveny náhradními kapacitami. Zpoždění doručení o 1-2 dny se bude týkat zhruba 6000 kusů balíkových zásilek podaných převážně v Praze a středních Čechách a určených k doručení ve východních Čechách a na severní Moravě (PSČ 500 00 – 510 99, 516 00 – 559 99, 580 00 – 58599 a PSČ začínající číslem 7).

Při nehodě došlo k poškození 3 železničních vozů v majetku České pošty, 2 vozy byly po nehodě umístěny v železniční stanici Český Brod a zásilky z nich byly překládány do náhradních vozidel. Tyto zásilky by měly být v průběhu středy přepravovány po silnici a v průběhu čtvrtka doručovány adresátům.

Třetí vůz, který byl určený pro SPU Olomouc 02 byl v dopoledních hodinách stále na místě nehody (do tohoto vozu narazil osobní vlak) a probíhá vyproštění drážních vozidel. Tento vůz byl srážkou nenávratně poničen. Celková odhadovaná škoda na poštovních vozech a zásilkách je zhruba 15 milionů Kč.