Zpět

Česká pošta prodloužila rozhodné dny, do kdy podat balík tak, aby byl doručen do Štědrého dne

Česká pošta posunula rozhodné dny, do kdy je možné odeslat balíkovou zásilku tak, aby byla doručená do Štědrého dne. Aktuální dny jsou:

Sobota 19. prosince pro podání Balíku Do ruky

Pondělí 21. prosince pro podání Balíku Do Balíkovny a Balíku Na poštu

Česká pošta reaguje na zhoršující se epidemickou situaci posunutím rozhodných dnů, aby klienti měli více času na objednání vánočních dárků a dalšího zboží přes e-shopy a nemuseli do kamenných obchodů, pokud to nebude nezbytně nutné. Letošní covidové Vánoce jsou v počtu přepravených balíků extrémní. Letošní rekord, kdy 7. prosince měla Česká pošta v jeden moment v přepravě 1 128 805 balíků, pravděpodobně již letos překonán nebude. I proto si Česká pošta mohla při plánování svých kapacit dovolit úpravu nejzazších termínů pro podání balíků.

I přesto ale doporučujeme všem, aby s objednáním dárku nebo odesláním balíku neotáleli. Uvedené termíny znamenají data převzetí zásilek Českou poštou do přepravy. Při objednávce na e-shopu je proto nutné dále připočítat čas, který e-shop potřebuje ke zpracování požadavku a k předání balíků do přepravy České pošty. Pokud někdo podá balíky po tomto datu, Česká pošta samozřejmě udělá maximum, aby je doručila do Štědrého dne.