Zpět

Česká pošta kvůli odstávce datových center omezí provoz

O víkendu 19. a 20. března plánuje Česká pošta provozní údržbu datových center. Z tohoto důvodu také dojde k uzavření poboček, které běžně zajišťují víkendový provoz. Odstávka začíná v sobotu v 8 hodin ráno a potrvá do nedělních 22 hodin. V pondělí 21. března budou pobočky a pošty Partner už otevřené podle standardních hodin pro veřejnost. Balíkovny Partner budou také poskytovat služby spojené s Českou poštou.

Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky poskytovat výdej zásilek a nebudou je ani přijímat. Zároveň v termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou (www.ceskaposta.czwww.postaonline.czwww.postovnimuzeum.czwww.datoveschranky.info) a všechny mobilní aplikace, např. Sledování zásilek, Informace o poštách, PodaniOnline apod. V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty.

Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Děkujeme za pochopení a za případné komplikace se omlouváme. Bude se jednat o plánovanou odstávku, nikoli o hackerské útoky, které dnes v určitých momentech brání základní lidské hodnoty.

 

PODCAST:

28. 2. 2022 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí ČP (m4a, 599kB)