Poštovní spořitelna

Lidé

Poštovní účet

Poštovní účet může mít zdarma každý. U nás za vedení účtu neplatí všichni, kteří si na něj pošlou aspoň 10 000 Kč měsíčně (senioři od 58 let a zdravotně hendikepovaní jen 5 000 Kč).

Pro mladé do 26 let a rodiče na rodičovské dovolené máme vedení účtu zdarma dokonce úplně bez podmínek. Zdarma jsou i výběry z bankomatů Poštovní spořitelny a ČSOB jsou 1 výběr hotovosti na poště měsíčně.
Více informací.

Poštovní půjčka

Poštovní půjčka je prostě na cokoli. Nemusíte dokládat účtenky a vysvětlovat, na co potřebujete půjčit. Peníze vám pošleme rovnou na účet a splácení si rozložíte podle svých možností. A nebudeme po Vás chtít ani žádné zajištění.
Více informací.

Poštovní sjednocená půjčka

na vybraných poštách (xls, 88kB)

Poštovní sjednocená půjčka Vám pomůže spojit všechny Vaše půjčky do jedné, nebudete tak platit zbytečné poplatky a splácíte jen jednu půjčku a můžete výrazně ušetřit. Navíc si splácení můžete rozložit podle svých možností a všechno papírování zařídíme za Vás. A pokud budete potřebovat peníze navíc, s Poštovní sjednocenou půjčkou to není problém.
Více informací.

Kreditka

Kreditka je karta, která vás odmění za každý nákup. Čím více platíte, tím větší odměnu dostáváte a navíc ochráníte své nákupy díky pojištění proti rozbití a krádeži a prodloužené záruce. O poskytnutí Kreditky je možné požádat na všech pracovištích České pošty a pobočkách Poštovní spořitelny.
Více informací.

Internetové bankovnictví a Smartbanking

Řídit své finance můžete snadno a pohodlně i z domova, a to díky internetovému bankovnictví. Kdykoli potřebujete zjistíte zůstatek na účtu, naleznete historii účtu i výpisy a vyřídíte všechny své platby. Vše vyřešíte i z mobilu či tabletu, odkudkoli – stačí si nainstalovat Smartbanking.
Více informací.

Bezkontaktní karta

Bezkontaktní karta umožňuje rychle a pohodlně platit za každodenní nákupy – v obchodě při placení ji jen přiložíte k platebnímu terminálu. Zaplatíte s ní doma, v zahraničí i na internetu a peníze si vyberete z našich bankomatů i na poště. Ke kartě si navíc můžete pořídit platební nálepku.
Více informací.

Vkladní knížky

Vkladní knížka je tradiční způsob spoření, pokud máte rádi obchodní místa a osobní obsluhu. Poštovní spořitelna nabízí Vkladní knížku s a bez výpovědní lhůty a Vkladní knížku dětskou.
Více informací.

Poštovní investiční program

na vybraných poštách (xls, 788kB)

Poštovní investiční program (PIP) je určen pro střednědobé a dlouhodobé investování volných peněžních prostředků formou investice do některého z aktuálně nabízených programů nebo fondů. Po uzavření komisionářské smlouvy s bankou umožní PIP klientovi nákup a prodej cenných papírů.
Více informací.

Duo Profit

Výhodná kombinace spořícího účtu a investice do podílového fondu.
Více informací.

Spoření s bonusem

Spořící účet s bonusovou (vyšší) úrokovou sazbou za investice a běžný účet.
Více informací.

 

Podnikatelé a organizace

Účet k podnikání

Účet je určen pro fyzické osoby - podnikatele. Při využívání internetového bankovnictví výrazně ušetříte za transakce.
Více informací.

Účet pro právnické osoby

Určen pro všechny obchodní společnosti, bytová družstva, společenství vlastníků jednotek a obce (municipality).
Více informací na stránkách Poštovní spořitelny v oddíle

Účet pro neziskovky

Určen pro všechny nadace a nadační fondy, občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církve a náboženské společnosti, příspěvkové organizace.
Více informací

Ostatní

Šekové poukázky

Poštovní spořitelna vydává šekové poukázky jako doklad pro výplatu hotovosti z účtu plátce, vedeného Poštovní spořitelnou nebo jinou bankou v ČR. Šeková poukázka je vhodným nástrojem pro výplaty dividend a jiných peněžitých plnění, kde z jakýchkoliv důvodů nelze využít bezhotovostní výplatu na účet.
Více informací.

Složenky

Poštovní spořitelna vydává složenku jako doklad pro platbu v hotovosti na účet příjemce, který je veden v Poštovní spořitelně. Složenku tedy můžete výhodně využít, pro úhradu částky uvedenou na složence ve prospěch Vašeho účtu. Plátce, který obdrží poštou složenku má možnost provést úhradu složenky na libovolné poště. Po úhradě složenky je částka následně zúčtována ve prospěch Vašeho účtu.
Více informací.

Vkladová karta

Vkladové karty jsou platební karty, které umožňují pouze vklady hotovostí a to na přepážkách České pošty, Finančních center nebo prostřednictvím bankomatů ČSOB/PS. Vkladové karty jsou vydávány osobám starším 18 let. Vkladové karty bude Poštovní spořitelna vydávat pouze k účtům pro právnické osoby a fyzické osoby podnikatele.
Více informací.

 

„Česká pošta, s.p., je dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru, samostatný zprostředkovatel.“