SMS upozornění 

Co je SMS upozornění?

Věděli jste, že díky takzvané fikci doručení jsou datové zprávy považovány za doručené nejpozději po 10 dnech od okamžiku, kdy dorazí do vaší datové schránky? Úřady, exekutoři, soudy nebo jiné orgány veřejné moci, které vám zprávu odeslali, tak mohou vyvodit stejné právní důsledky, jako kdybyste obsah zprávy znali. 

Nejjednodušší způsob, jak minimalizovat riziko právních nesnází, je aktivace SMS upozornění. Na každou příchozí zprávu vás tak upozorní informační SMS.

nahoru

Proč využít službu SMS upozornění?

  • Kontrolu datové schránky pusťte z hlavy

Už nemusíte každý den kontrolovat vaši datovou schránku nebo se bát, že přehlédnete nově příchozí datovou zprávu. O každé nové zprávě se dozvíte díky informační SMS.

  • Upozornění na nové zprávy kdykoliv a kdekoliv

Informační SMS vám dorazí na mobilní telefon v oblasti s pokrytím mobilního operátora na území České republiky. 

  • Bez smlouvy a nastavení

Pro využívání této služby není potřeba uzavírat žádnou smlouvu. Zasílání informačních SMS si objednáte přímo v nastavení datové schránky. Na váš mobilní telefon nemusíte nic instalovat, ani ho speciálně nastavovat.

nahoru

Ovládání služby krok za krokem

  1. V nastavení datové schránky aktivujte službu SMS upozornění a zadejte telefonní číslo, na které vám budeme SMS upozornění zasílat. Informační SMS vám dorazí pokaždé, když do datové schránky přijde nová zpráva. SMS upozornění můžete využívat pouze na telefonních číslech (SIM kartách) českých mobilních operátorů
  2. Na vámi zvolené telefonní číslo bude odeslána bezplatná, informační SMS zpráva o aktivaci služby.
  3. Služba SMS upozornění bude aktivována pro 300 SMS.
  4. Po vyčerpání 290 SMS obdržíte bezplatnou, informační SMS zprávu s upozorněním na blížící se vypršení objednané služby. Stačí poslat SMS s textem ANO SCHRANKY na telefonní číslo 90211 a služba bude aktivována pro dalších 300 SMS.
  5. Pokud máte zřízeno více datových schránek, můžete dostávat upozornění na nově příchozí datové zprávy na jedno telefonní číslo. Odesílaná SMS zpráva obsahuje informaci, ve které z vašich schránek se nově příchozí datové zprávy nachází.

nahoru

Cena služby

Cena služby je 3 Kč za jednu odeslanou SMS zprávu (cena je uvedena včetně DPH dle platných právních předpisů). Platba za příchozí SMS bude součástí měsíčního vyúčtování vašeho mobilního operátora nebo přímo stržena z vašeho kreditu.

nahoru

Kde získat další informace?

Vždy můžete zavolat na naši infolinku 954 200 200 a naši operátoři vám rádi poradí. Další informace naleznete na stránkách www.mojedatovaschranka.cz.  

nahoru

Ke stažení

Obchodní podmínky (pdf, 169kB)

nahoru