Autentizační metody

Co je SMS autentizace?

Zvyšte bezpečnost vašeho přihlašování do datové schránky díky SMS přihlášení. Po aktivaci služby vám, podobně jako v e-bankingu, při každém přihlašování do datové schránky zašleme SMS s bezpečnostním kódem. Bez správně zadaného SMS kódu se nikdo do vaší datové schránky nepřihlásí. 

nahoru

Proč využít službu SMS autentizace?

Zvýšíte bezpečnost vaší datové schránky

Vyplnění SMS kódu je oblíbenou formou zvýšení bezpečnosti přihlášení. Obdobně jako v internetovém bankovnictví, je každý SMS kód unikátní a lze ho využít pouze jedenkrát.

Zvládne to opravdu každý

Využívání SMS autentizace je opravdu jednoduché. Stačí zobrazit SMS zprávu a přepsat bezpečnostní kód ze zprávy do přihlašovacího formuláře na www. mojedatovaschranka.cz. Bezpečnostní SMS může přijímat jakýkoliv mobilní telefon v oblasti s pokrytím mobilního operátora.

Bez smlouvy a nastavování

Pro využívání této služby není potřeba uzavírat žádnou smlouvu. Zasílání přihlašovacích SMS si objednáte přímo v nastavení vaší datové schránky. Na váš mobilní telefon nemusíte nic instalovat, ani ho speciálně nastavovat.

nahoru

Cena služby

Cena služby je 3 Kč za jednu odeslanou SMS zprávu (cena je uvedena včetně DPH dle platných právních předpisů). Platba za příchozí SMS bude součástí měsíčního vyúčtování vašeho mobilního operátora nebo přímo stržena z vašeho kreditu.

nahoru

Ovládání služby krok za krokem

  1. V nastavení datové schránky aktivujte službu SMS autentizace a zadejte telefonní číslo, na které vám budeme zasílat SMS s bezpečnostním kódem.
  2. Na vámi zvolené telefonní číslo vám bude odeslána bezplatná informační SMS zpráva o aktivaci služby. Přihlášení SMS kódem bude následně vyžadováno při každém přihlášení. SMS autentizaci můžete využívat pouze na telefonních číslech (SIM kartách) českých mobilních operátorů.
  3. Při dalším přihlášení do datové schránky, vyberte na portálu datových schránek www.mojedatovaschranka.cz “Přihlášení SMS kódem“.
  4. Otevře se stránka, kam zapíšete své uživatelské jméno (ID osoby), přístupové heslo a necháte si zaslat šestimístný kód prostřednictvím SMS zprávy.
  5. Poté, co SMS kód dorazí na váš mobilní telefon, opíšete tento kód do webového portálu datových schránek a stisknete tlačítko “Přihlásit se“.

nahoru

Kde získat další informace?

Vždy můžete zavolat na naši infolinku 954 200 200 a naši operátoři vám rádi poradí.

Další informace najdete na stránkách www.mojedatovaschranka..