Aktuality z naší cesty

Česká pošta představila na tiskové konferenci své hospodářské výsledky za rok 2023 a výhled do konce letošního roku

11. 4. 2024 Ztráta České pošty za minulý rok se oproti roku 2022 snížila téměř o miliardu korun. Procentuálně se hospodářský výsledek zlepšil téměř o 60 %. Managementu České pošty se tak podařilo otočit dlouhodobý trend narůstajících ztrát. Letošní plán počítá s dalším výrazným zlepšením a nejpozději od roku 2026 by již transformovaný podnik měl vstoupit do éry ziskového hospodaření. Těchto výsledků se daří dosáhnout díky řadě stabilizačních opatření; k těm nejzásadnějším loni patřilo snížení počtu kmenových zaměstnanců, optimalizace pobočkové nebo listovní doručovací sítě a také proběhlo několik vln dílčích provozních úspor napříč celým podnikem.

Rozhovor s Miroslavem Štěpánem o průběhu transformace České pošty

14. 12. 2023 Pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán přiblížil aktuální úkoly transformace České pošty v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Česká pošta představila na tiskové konferenci svůj detailní transformační plán

7. 11. 2023 Finanční stabilizaci České pošty i budoucí Balíkovny, která převezme od České pošty její logistickou část, ale také fungování pobočkové sítě jako kontaktního místa, které občanům usnadní a urychlí komunikaci se státem. To vše řeší implementační plán transformace České pošty, vycházející ze strategického rámce, který v červnu 2023 schválila vláda.

Záznam celé tiskové konference je k dispozici na portále YouTube

Vláda schválila záměr transformace České pošty, která se rozdělí na dva subjekty

29. 6. 2023 Strategický záměr transformace České pošty schválila ve středu 28. června 2023 vláda. Jádrem záměru je vyčlenění komerčních služeb, tedy logistiky a balíkových služeb, ze státního podniku Česká pošta do státní akciové společnosti Balíkovna a pověření takto očištěné České pošty novými úkoly v oblasti digitalizace a snižování nákladů na státní správu.