Poštovní muzeum

Poštovní muzeum je především o poznání dějin poštovnictví, poštovních známek, dopravních prostředků, dobových poštovních uniforem, poštovních schránek, mechanizačních prostředků, ale také telegrafu, telefonu a mnohého dalšího. Poštovní muzeum také zachycuje atmosféru národa a odráží dějiny země, jejíž historickou a neodmyslitelnou součástí pošta byla a je. 

Poštovní muzeum má dvě expozice - v Praze a ve Vyšším Brodě.

V expozici Poštovního muzea v Praze jsou k vidění zejména sbírky české, československé i světové známkové tvorby, které jsou umístěny například ve velmi umělecky zajímavých prostorách Biedermeierovských Navrátilových salonků. 
 
V expozici Vyšší Brod se dostaneme do světa dopravních prostředků, stejnokrojů, telekomunikací, obrazů, pokladen, schránek a dalších provozních pomůcek. 
 

Kontakty:

  • Pobočka ve Vyšším Brodě
    adresa: Klášter 136, 382 73 Vyšší Brod (Jihočeský kraj), tel.: +420 954 401 297, e-mail:
 

Podrobnější informace o Poštovním muzeu, především informace o otevírací době, expozicích, výstavách, prodejnách i knihovně, najdete na nových webových stránkách www.postovnimuzeum.cz.

Web Poštovního muzea

 
 
Ať už navštívíte Poštovní muzeum v Praze, nebo jeho pobočku ve Vyšším Brodě, věříme, že to pro Vás bude příjemný kulturní zážitek.