Archiv Aktualit

Česká pošta otevřela v Kroměříži moderní pobočku v novém designu

Zbrusu nová pobočka České pošty v Kroměříži začala klientům sloužit ve čtvrtek 1. června od 8 hodin. Prostorná pobočka ve zcela novém designu nabízí klientům nejen příjemnější prostředí než doposud díky použitým barvám, prvkům a otevřenému konceptu je v prostorách obecně více světla a působí vzdušněji.

Celá zpráva

Olga je tu s námi i na známkách

Česká pošta ve spolupráci s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové vydává tiskový list známek s přítiskem jako připomínku nedožitých 90. narozenin Olgy Havlové. Kupóny tiskového listu jsou obsazeny ilustracemi stromů, portrétem Olgy Havlové a autorskou kresbou, která je inspirována fotografií Bohdana Holomíčka. Autorkou je Adéla Marie Jirků.

Celá zpráva

Projekt Pošta Partner se rozšiřuje o další možnosti

Česká pošta upravila podmínky pro provozování pošt Partner Plus s ohledem na možnosti obcí, a to jak technické, tak finanční.

Celá zpráva

Známka s designem Jaroslava Ježka

Klára Melichová je autorkou výtvarného návrhu nové příležitostné písmenové poštovní známky z edice Český design: Jaroslav Ježek, která připomíná dílo významného českého designera a jednoho ze zakladatelů takzvaného bruselského stylu přelomu 50. a 60. let minulého století. Námětem známky, jíž Česká pošta dnes, ve středu 17. května, uvádí do prodeje, je Ježkův aerodynamicky tvarovaný porcelánový servis Elka, oceněný na světové výstavě EXPO 58 v Bruselu.

Celá zpráva

300 pošt se ruší, u 21 poboček došlo ke změně

Česká pošta 31. března oznámila záměr zrušit k 30. červnu 300 svých poboček. Následovala setkání týmů státního podniku se zástupci měst, obcí a krajů, kterých se rušení pošt dotkne.

Celá zpráva