Zpět

V Ostravě může kvůli koronaviru docházet k nepravidelnostem v doručování

Kvůli výskytu koronaviru mezi zaměstnanci dodejny České pošty v Ostravě 8 může docházet k nepravidelnostem v doručování listovních zásilek. Na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě je téměř 60 pracovníků v karanténě. Zmíněná provozovna zajišťuje doručování listovních zásilek a důchodů v městských částech a částech obcí Poruba, Pustkovec, Třebovice, Svinov, Vřesina u Bílovce, Klimkovice, Martinov, Krásné Pole, Polanka, Plesná, Olbramice, Zbyslavice, Hýlov.

Během uplynulého víkendu byla provedena desinfekce všech prostor dodejny i servisní pošty a vydesinfikována byla také všechna vozidla, která tato dodejna využívá. Obsluha dodejny je zajišťována zaměstnanci z jiných provozoven České pošty. Předpokládaný návrat k normálnímu provozu je 26. 8. 2020.

Bez omezení by tak mělo zůstat doručování důchodů a také doručování balíkových zásilek.  Poštovní poukázky budou doručovány vhozením do schránek. Zapsané listovní zásilky budou ve větší míře ukládány bez pokusu o doručení a budou adresátům pouze oznámeny. Zpoždění může kvůli kapacitním důvodům nastat i u obyčejných listovních zásilek. Přednostně bude zajištěno doručování zásilek D+1. Obchodní psaní a propagační materiály nebudou z kapacitních důvodů doručovány.

Za veškeré způsobné komplikace se klientům omlouváme.