Zpět

Pošty v Uničově a v Litovli fungovaly i v době karantény

Pobočky České pošty v Uničově a v Litovli neměly zcela zavřeno ani v období, kdy byly obce uzavřeny kvůli karanténním opatřením.

„Všichni dělali maximum pro co nejnormálnější život lidí v uzavřených lokalitách. Policisté, hasiči, pošťáci a další. Nebylo to jednoduché, ale i tady platí heslo dnešních dnů, Spolu to zvládneme. Chtěl bych poděkovat všem pracovníkům na přepážkách, všem doručovatelům, řidičům a lidem v zázemí logistiky, že svým dílem pomohli tuto mimořádnou situaci zvládnout. Vážím si toho a je to pro mě jasný vzkaz, že s pošťáky se může a musí vždy počítat. Ještě jednou díky vám všem,“ říká ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček.

Pošta Uničov 1 je servisní pošta s dodejnou, připravuje pro ni finanční prostředky na výplatu důchodů a poukázek a zajišťuje další servisní činnosti. V době, kdy platila karanténní opatření, měla pošta otevřeno od 10 do 14 hodin. Na poště pracovali ze začátku čtyři pracovníci, následně přibyl ještě jeden pracovník. V současné době má pošta otevřeno od 9 do 15 hodin. Na poště jsou poskytovány všechny služby dle současného rozsahu služeb České pošty, na poště je také silné hromadné podání firemní klientely,

Od 1. 4. je z 12 stálých pracovníků na poště 8 zaměstnanců. Obsluha probíhá na čtyřech přepážkách, jedna přepážka je uzavřená, protože není chráněna sklem.

Také u doručovatelů v Uničově se projevila současná situace. Na místní dodejně pracuje celkem 17 zaměstnanců. Z toho je pět formou pracovní dohody. Z toho čtyři nahrazují nemocné zaměstnance či na OČR a jeden je navíc pro zvládnutí nynějšího provozu.

Také pošta v Litovli měla v době karantény omezený provoz od 9 do 11:30 hodin, na poště pracovali ze začátku tři pracovníci, potom přibyl jeden pracovník. Pošta Litovel je servisní pošta s dodejnou a připravuje pro dodejnu finanční prostředky na výplatu důchodů a poukázek a zajišťuje další servisní činnosti. V současné době má pošta hodiny pro veřejnost od 9 do 13 hodin. Na poště jsou poskytovány všechny služby dle současného rozsahu služeb České pošty.

Od 1. 4. je z 11 stálých pracovníků na poště v Litovli vedoucí pošty a tři přepážkoví pracovníci. Kvůli nedostatku zaměstnanců byla přijata jedna nová pracovnice, která se zaučuje, vypomáhají dva brigádníci a vedoucí pošty Olomouc 1. Obsluha probíhá na čtyřech přepážkách.

V současné době na dodejně v Litovli pracuje 24 zaměstnanců. Z toho je sedm zaměstnanců na dohody, kteří v počtu pět nahrazují zaměstnance nemocné či na OČR a dva jsou navíc pro zvládnutí situace v doručování po otevření oblasti.

Dále je otevřená od 1. 4. 2020 pošta Unčovice (Po, St, Pá 8:30 až 11:30, Út, Čt 13 až 16) a Uničov 3 (Po, St, Pá 13 až 16, Út, Čt 8:30 až 11:30).