Zpět

Koronavirus může zkomplikovat doručování v Českém Krumlově

Nákaza koronavirem se prokázala u několika pracovníků pošty Český Krumlov 1. Lidé se však nemusí obávat na uvedenou pobočku docházet. Došlo tu k provedení dezinfekce a provoz zajišťují pracovníci, kteří s nákazou nepřišli do styku. Také doručování je v dané lokalitě zajištěno, nicméně vzhledem k velkému počtu zaměstnanců, kteří mají nařízenou karanténu, může dojít k omezení při doručování balíků.

Vzhledem k pozitivnímu testování na koronavirus u několika zaměstnanců České pošty pracujících na poště Český Krumlov 1 došlo k omezení hodin pro veřejnost. Od 30. 3. jsou upraveny hodiny pro veřejnost takto: 8 – 11 a 13 – 16 hod. Veřejnost se nemusí obávat, dne 18. 3. 2020 byla na poště provedena desinfekce prostor odbornou firmou a další dezinfekce pošty Český Krumlov 1 proběhla v sobotu 28. 3. 2020. Provoz pošty nyní zajišťuje 6 pracovnic, obsazeny jsou 4 přepážky ze 6. Celkem 20  osob zůstává v karanténě a žádné příznaky nemoci u nich zatím nebyly pozorovány.

U dodejny Český Krumlov je nyní v karanténě celkem 14 zaměstnanců a doručování zajišťuje 5 motorizovaných doručovatelů a 3 balíkoví doručovatelé.

Česká pošta  uvedených důvodů provádí nábor mezi dobrovolníky a zájemci o práci doručovatele. V následujících dnech bude některé balíkové zásilky doručovat, ale vzhledem k nedostatku zaměstnanců umístěných v karanténě se může stát, že adresátům budou jejich balíkové zásilky uloženy na pobočce pošty. O této skutečnosti budou informováni SMS zprávou, e-mailem či oznámením ve schránce nebo si mohou stav zásilky zkontrolovat ve Sledování zásilek na webu www.postaonline.cz.

 

Děkujeme za pochopení.