Zpět

Česká pošta je opět partnerem Stanu proti melanomu

Již pátý rok je Česká pošta hlavním partnerem akce Stan proti melanomu. Ta se letos koná ve třech největších městech České republiky již po třinácté. Akce začala 14. a 15. září 2020 v Praze na Václavském náměstí na úrovni ulice Opletalova, pokračuje 21. září v Brně na Moravském náměstí a končí 22. září v Ostravě v Avion Shopping Parku vždy od 10 do 18 hodin.

„Česká pošta již pátým rokem přispívá k propagaci Stanu proti melanomu. Na počátku spolupráce byla hlavním motivem snaha upozornit zejména zaměstnance pošty, kteří pracují ve vnějším prostředí na rizika pobytu na přímém slunci. Přesvědčivé výsledky za pět let, ale především zájem našich zaměstnanců i veřejnosti o prevenci proti melanomu ukazuje, že má smysl nepolevit,“ uvedl Roman Knap, generální ředitel České pošty.

V Praze budou ve Stanu proti melanomu zdarma a bez předchozího objednání vyšetřovat v šesti ordinacích lékaři z Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, pod dohledem prof. Petra Arenbergera, ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, přednosty její dermatovenerologické kliniky a zároveň předsedy České dermatovenerologické společnosti ČLS JEP, z.s.

V Brně a Ostravě budou otevřeny čtyři ambulance. Využívána bude ruční i digitální dermatoskopie, která umožňuje archivaci snímků a počítačovou analýzu vyšetřovaného kožního útvaru. Pacientům s nálezem na kůži bude zajištěna návaznost na odborné pracoviště, na které se vyšetřovaná osoba může obrátit.

Kampaň Stan proti melanomu v loňském roce odhalila 149 kožních nádorů z toho 28 melanomů. Stan navštívilo rekordních 4 421 osob.