Zpět

Valentýnský týden s Českou poštou

Česká pošta již tradičně připravila na první polovinu února příležitostné poštovní razítko ke svátku sv. Valentýna. Autorkou návrhu razítka je paní Eva Hašková.

14. února 1876 si Alexander Graham Bell zažádal o patent telefonu, téhož dne roku 1961 byl v laboratořích kalifornské univerzity v Berkeley připraven umělý prvek lawrencium a letos v tento den začíná jarní fáze Evropské ligy i českými kluby Viktorií Plzeň a Slavií Praha, kterým přejeme mnoho úspěchů.

Hlavně je den každoročně připadající na 14. února svátkem všech zamilovaných. Stalo se již milou tradicí, že všichni, kteří chtějí svoji lásku vyjádřit tradičním poštovním způsobem, si mohou nechat orazit obálku nebo pohlednici razítkem, které symbolizuje právě svátek sv. Valentýna. Získání otisku razítka je jednoduché. Stačí od 7. do 14. února poslat valentýnku s údaji adresáta a známkou, to vše vložené do ofrankované obálky, na adresu Pošta Milostín, 270 05, kde valentýnku orazítkují a pošlou vámi udanému adresátovi. Nebo si pro razítko můžete zajít přímo na poštu.