Zpět

Poštovní muzeum má vlastní web

Logo Poštovního muzea

Logo Poštovního muzea


Webové stránky Poštovního muzea jsou na světě. Na adrese www.postovnimuzeum.cz najdou jejich návštěvníci kromě základních informací o Poštovním muzeu a jeho pobočkách v Praze a ve Vyšším Brodě i zajímavosti z poštovního života či upozornění na výstavy a příležitostné akce, které se zde konají.

Web je členěn do šesti sekcí: expozice, výstavy, historie, knihovna, prodejna, kontakty, partneři. V expozici najdeme Poštovní muzeum Praha, v kterém jsou biedermeierovské Navrátilovy salonky a dále je zde Česká, Československá a světová známková tvorba.

Historický kočár

Historický kočár


V expozici Vyšší Brod se dostaneme do světa dopravních prostředků, stejnokrojů, telekomunikací, obrazů, pokladen, schránek a dalších provozních pomůcek.

Sekce Historie je zaměřena na současnost a minulost Poštovního muzea, ale i na historii pošty samotné. Za pozornost stojí pozvání do knihovny, jejíž fond zahrnuje asi 15 000 položek. Za zhlédnutí stojí Aktuality a v Zajímavostech se dozvíte zajímavé příběhy týkající se pošty a Poštovního muzea.

Zahraničním návštěvníkům je samozřejmě k dispozici web Poštovního muzea v anglickém jazyce (http://www.postovnimuzeum.cz/en/).

Web Poštovního muzea

Web Poštovního muzea


Internetové stránky byly vytvořeny v rámci kompletního vizuálu Poštovního muzea, který má za cíl, aby muzeum působilo směrem k veřejnosti jako kulturní instituce, která uchovává a prezentuje téměř 500 let starou historii poštovní služby v Českých zemích. Dále má přilákat nové a udržet dosavadní návštěvníky, povzbudit zájem o poštovní historii i současnost a ukázat Českou poštu jako instituci, která se stará o kulturní dědictví našich předků. To vše prostřednictvím vizuálně atraktivního prostředí, které je přehledné a uživatelsky nenáročné.