Zpět

Pošťáci překonali rekord ve sběru mobilů

Celkem 2 707 mobilů a 2 kg ostatního příslušenství nebo elektrozařízení vybrali pošťáci v rámci interní zaměstnanecké sbírky s názvem Mobily pro Jedli. Zaměstnanci České pošty se touto sbírkou připojili ke Světovému dni dobrovolnictví a dárcovství Giving Tuesday, a to ve spolupráci se společností REMOBIL. Z každého mobilu tato společnost vyplatí 10 Kč Jedličkovu ústavu a školám, celkem tedy pošťáci přispěli 27 070 Kč.

Díky recyklaci vybraných mobilů dojde k úspoře téměř 90 tisíc litrů vody, nevyprodukuje se přes 4 tisíce kg ekvivalentu CO₂, které by vznikly při těžbě drahých kovů a dalších surovin pro výrobu mobilních telefonů. A hendikepované a jinak znevýhodněné osoby získají práci na 433 hodin. V rámci projektu společnosti REMOBIL také došlo k překonání rekordu a jde o největší počet vybraných mobilních telefonů v rámci jedné firmy.

Pošťáci se ke Giving Tuesday připojili již potřetí. V prvním roce se uskutečnila sbírka pro osm vybraných dětí kolegů z České pošty. Celkem se tehdy vybralo úctyhodných 365 844 korun a z těchto peněz byly koupeny invalidní vozíky, polohovací postel či zaplaceny rehabilitace. Předloňská akce se konala pod heslem: „Zapleťte se s námi do dobrých skutků, aneb milujeme Ponožky od babičky“. Touto akcí Česká pošta podpořila činnost obecně prospěšné společnosti Elpida, která různými projekty pomáhá seniorům v jejich aktivitách. Podařilo se nasbírat 23 plných pytlů vlny, tedy 242 kilogramy příze, ze které pletací babičky vytvořily 2 420 hřejivých párů ponožek.