Zpět

Pohlednice Online pomáhá potřebným

Česká pošta se zapojila do Giving Tuesday, který se v České republice koná letos poprvé. Giving Tuesday je světový svátek dobrovolnictví a dárcovství, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat.

Letošní Giving Tuesday připadá na 29. listopad. V ten den věnuje Česká pošta z každé odeslané Pohlednice Online 10 korun Kontu Bariéry. Pro zájemce bude v aplikaci Pohlednice Online nebo na webu, odkud lze také pohlednici odeslat, k dispozici rámeček s logem Giving Tuesday, do kterého lze vložit fotografii, která je motivem každé originální Pohlednice Online.

Následně od 30. listopadu do 13. prosince bude probíhat druhá část akce, kdy z každé poslané Pohlednice Online bude dar činit dvě koruny. Akce může být ukončena i dříve, a to v případě, že dar dosáhne částky 70 000 Kč. Konto Bariéry pak za tyto finanční prostředky přispěje jedenáctiletému Lukáškovi na mechanický vozík a osmileté Nikolce na polohovací zařízení.

Informace o průběhu akce budou pravidelně zveřejňovány na webu a facebooku České pošty.

O Pohlednici Online

Pohlednice Online můžete poslat buď prostřednictvím webové stránky www.pohledniceonline.cz nebo pomocí mobilní aplikace. Obě umožňují vytvoření a odeslání klasické papírové pohlednice.  Podle velikosti stojí jedna pohlednice od 23 Kč do 27 Kč podle její velikosti. 

Jak to funguje?

  • Pokud chcete poslat pohlednici pomocí mobilní aplikace, nejdříve si ji stáhnete z Google Play nebo  App Store.
  • Využít můžete i webové stránky.
  • Vytvoříte originální a osobní pohlednici z vlastní fotky nebo obrázku.
  • Vyberete si ze tří různých formátů pohlednice podle typu fotky.
  • Fotku můžete také upravit v jednoduchém editačním nástroji.
  • Dopíšete text pozdravu, můžete měnit jeho barvu, styl i velikost písma.
  • Adresu vyplníte ručně nebo vyberete z adresáře telefonu.
  • Zaplatíte kartou nebo platebním příkazem zadaným prostřednictvím platební brány nebo voucherem.
  • Nehledáte poštu ani poštovní schránku, stačí vám připojení k internetu.
  • Můžete být kdekoliv na světě, pohlednice vždy doručíme.
Letos se vůbec poprvé podařilo prostřednictvím Asociace společenské odpovědnosti uvést mezinárodní svátek dárcovství, takzvaný GivingTuesday, také do České republiky. V úterý 29. listopadu se mohou firmy, neziskové organizace, školy, rodiny či jednotlivci připojit k této dobrovolné dobročinné aktivitě a darovat svou podporu, čas či finanční částku potřebným. Loni se přidalo 71 zemí a v nich přes 45 000 zapojených partnerů s více než 700 000 dárců, díky nimž celková výše darů přesáhla 116 milionů dolarů. V letošním roce se očekává další nárůst dárcovských příspěvků. 

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí
Česká pošta, s.p.
vitik.matyas@cpost.cz