Zpět

Phishingové útoky na Českou poštu neustávají

Česká pošta upozorňuje své klienty na v pořadí již třetí phishingový útok. Podvodný email je nyní zasílán z adresy noreply@ceska-posta.org. Cílem útoku je získat přihlašovací údaje klientů k jejich bankovním účtům.

E-maily z uvedené adresy nemají s Českou poštou nic společného. Pokud uživatel klikne na stažení souboru, do počítače se mu stáhne malware. Jedná se o nový škodlivý kód TrojanDropper:Win32/Hesperbot.A (detekováno Microsoftem). Tímto virem byly již infikovány počítače v Turecku, Velké Británii, Portugalsku a desítky i v České republice. Pozor by si měli dát i uživatelé mobilních zařízení se systémy Android, Symbian a BlackBerry.

„I když pošta hodně investuje do zabezpečení informačních technologií, těmto útokům se předejít nedá. Jediné, co můžeme udělat, je rychle informovat veřejnost o nebezpečí, které našim zákazníkům hrozí,“ říká Petr Slavík ředitel odboru bezpečnosti ICT České pošty.

Podvodné e-maily jsou psány ve formě „Informace o zásilce“, kde najde zákazník údaje o nedodání zásilky a upozornění na možné sankce.

Jestliže takový e-mail obdržíte, děkujeme, že jej odešlete na adresu info@cpost.cz.

Rozhodně na tyto e-maily nereagujte!

Děkujeme.