Zpět

Nadace České pošty se představuje

Česká pošta, největší zaměstnavatel v České republice, založila v rámci strategie společenské odpovědnosti svou nadaci.  Jejím smyslem je mimo jiné podpořit zaměstnance a jejich rodiny v tíživých životních situacích, nebo pomoci v případě živelní katastrofy. Další agendou nadace bude podpora zaměstnanců v jejich dobrovolnických a dobročinných aktivitách. Třetím pilířem budou programy zaměřené na péči o zdraví.

Jsem přesvědčen, že činnost nadace zvýší sounáležitost mezi zaměstnanci,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán a doplňuje: „Ostatně, jak by podobný princip fungoval na České poště, jsme si vyzkoušeli koncem loňského listopadu v rámci prvního českého světového dne dobrovolnictví a dárcovství Giving Tuesday. U této příležitosti jsme uspořádali celofiremní dobrovolnou zaměstnaneckou sbírku. Zapojení zaměstnanců a jejich ohlasy předčily veškeré naše představy. Taková zpětná vazba nás utvrdila v tom, že vybudování nadace je krok správným směrem.

V čele správní rady je Karel Koukal, bývalý předseda největší odborové organizace České pošty, který smysl nadace komentuje slovy: „Péče o zaměstnance, na kterých stojí výkony České pošty, je klíčová záležitost. Velmi oceňuji, že Česká pošta založila svoji nadaci, jejímž prostřednictvím bude zaměstnancům pomáhat a podporovat je.

Nadace České pošty byla založena 22. prosince 2016. Stojí na třech základních programech:

  1. Pošťáci POŠŤÁKŮM – zahrnuje pomoc zaměstnanců a jejich rodinám (děti, manžel/ka) v tíživých sociálních a zdravotních situacích. Dále také například pomoc v případě živelních katastrof. Do tohoto programu přispívají sami pošťáci a má zvláštní účet.
  2. Pošťáci SRDCEM – program určený zaměstnancům, kteří se ve svém volném čase podílejí na dobrovolnických/dobročinných aktivitách. Každý zaměstnanec bude mít možnost přihlásit projekt, ve kterém se angažuje, a získat příspěvek na jeho podporu.
  3. Pošta PRO ZDRAVÍ – na České poště již delší dobu fungují projekty „POŠTA SPOJUJE“, aneb Česká pošta proti melanomu, a dále také projekt zaměřený na diagnostiku a osvětu rakoviny prsu. Za tyto projekty Česká pošta získala mnoho ocenění, a to i mezinárodních. V rámci programu Pošta PRO ZDRAVÍ budou podporovány projekty v rámci sociální a zdravotní péče zaměřené na oblasti, kterým se Česká pošta dlouhodobě věnuje. 

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí
Česká pošta, s.p.
vitik.matyas@cpost.cz