Zpět

Na Orlickoústecku se Poště Partner daří

V obci Nekoř byla 1. prosince 2015 otevřena v prostorách nově zrekonstruovaného obchodu Konzum již čtrnáctá partnerská provozovna České pošty v okrese Ústí nad Orlicí. Obyvatelé si tak mohou v příjemném a moderním prostředí zároveň nakoupit potraviny a vyřídit veškeré poštovní služby.

Nová pobočka je úspěšným příkladem trojstranné spolupráce obce, České pošty a místního prodejce potravin při zajišťování kvalitní potravinové a poštovní obslužnosti. V tomto případě obec poskytla finanční příspěvek na stavební rekonstrukci původní prodejny. Konzum vybavil obchod zcela novým zařízením supermarketového typu a zajistil personální obsazení. Česká pošta poskytla franšízu Pošta Partner včetně nové moderní přepážky a technického vybavení.

Ke spolupráci s obchodním družstvem Konzum Ústí nad Orlicí vedl naši obec jediný hlavní cíl – zachování poštovních služeb pro obyvatele obce Nekoř, a to minimálně v rozsahu, v jakém byly poskytovány doposud. To se zcela podařilo,“ uvedl Jiří Pomikálek, starosta obce Nekoř. „Vše šlo realizovat jen za předpokladu celkové rekonstrukce prodejny, na kterou obec poskytla finanční příspěvek. „Bonusem pro občany je výrazně širší nabídka sortimentu potravin a delší otevírací doba přepážky pošty, včetně možnosti vyzvednout si zásilku v sobotu nebo v neděli dopoledne,“ dodal starosta obce.

Lidé, kteří přicházejí do konzumu kvůli poštovním službám, nemusejí mít obavy, že přijdou o soukromí. Pošta Partner je řešena formou menší místnosti oddělené od samoobsluhy. Lidé tak k přepážce přistupují odděleně a mají zajištěno dostatečně diskrétní místo.

V současné době má Česká republika na jedné straně jednu z nejhustších poštovních sítí v Evropě, na straně druhé má z evropských zemí nejnižší podíl poboček provozovaných smluvními partnery. V roce 2008 proto představila projekt Pošta Partner, který o rok později začala realizovat. Pošty Partner jsou dle vyhlášky Českého telekomunikačního úřadu plnohodnotné provozovny České pošty, protože občanům poskytují základní poštovní služby a zachovávají vysokou dostupnost pošt. Do konce roku 2015 by chtěla Česká pošta mít podepsáno zhruba sto smluv na provozování poboček v celé České republice. 

Pošta Partner    Pošta Partner