Zpět

Ježíšek úřaduje na Božím Daru od 1. prosince

Vánoce jsou časem přání. Děti píší, co si přejí najít pod stromečkem, my dospělí si navzájem přejeme klidné svátky. Tradiční zvyklosti přežívají i v moderním věku elektronické komunikace, stále se najde mnoho lidí, kteří nezvolí masové rozesílání sms zpráv, radši pro své blízké vyberou pohled a přání osobně napíší. Proč nevyužít speciální vánoční nabídky České pošty? Svá přání mohou totiž navíc ozvláštnit Ježíškovským poštovním razítkem z Božího Daru či vlastní originální známkou, respektive přítiskem k poštovní známce. Vlastní motiv může zdobit i obálku vánočního přání

Již sedmnáctým rokem funguje na Božím daru Ježíškova vánoční pošta. Měsíc před Vánoci se zde začínají hromadit pohledy a vánoční přání z celého světa. Jejich pisatelé mají jedno společné - chtějí mít na svém přání originální Ježíškovské poštovní razítko. Jen v loňském roce jich vánoční pošťáci orazítkovali přes 400 kg – tedy tisíce zásilek.

Získat Ježíškovské poštovní razítko je velmi jednoduché. Přání s nalepenou známkou a napsanou adresou toho, komu přání posíláte, vložte do obálky a pošlete na adresu:

Vánoční pošta
362 62 Boží Dar

Letošní razítko navrhl akademický malíř a grafik Pavel Sivko.

Ježíškovské poštovní razítko

Ježíškovské poštovní razítko

Ježíškova vánoční pošta bude na Božím Daru úřadovat od 1. do 23. prosince. Letos však poprvé nebudou razítkovat pošťáci, ale zaměstnanci místního Infocentra, ve kterém sídlí pilotní Pošta Partner. Česká pošta totiž na Božím Daru uzavřela s místní samosprávou smlouvu, na základě které může místní Infocentrum poskytovat vybrané poštovní služby obyvatelům i návštěvníkům tohoto půvabného krušnohorského městečka. 

Vytvořte si originální známky 

Ne všechny dárky k Vánocům musí být nutně drahé. Poštovní známky doplněné o vaši fantazii mohou být dárkem netradičním, finančně nenáročným – a přesto velmi ceněným. Takzvané známky s kupóny pro přítisky sice můžou putovat do světa na listovních zásilkách, ale podle informací od našich zákazníků, kteří se každý rok pro tento atypický dárek vracejí, skončí spíše zarámované jako obrázek na stěně, anebo se stanou rodinnou relikvií.

Vánoční známky s kupóny pro přítisky

Vánoční známky s kupóny pro přítisky

Jiné je to samozřejmě u zákazníků firemních, kteří užijí známky s přítiskem k propagaci svojí firmy. 

Podívejte se na ukázkový aršík. Vedle oficiální známky je přítisk s vánočním motivem. Namísto něj můžete dát foto, které byste rádi věnovali, stejně tak jako logo firmy. Na pravé straně jsou také dvě pole pro vaše sdělení, které vám Česká pošta ke známkám vytiskne.

O známky s přítiskem je značný zájem, zvláště v době vánoční je třeba pamatovat na netradiční dárek včas. Každoročně vytiskne Česká pošta více než 14 tisíc takových aršíků.

Obálky

Vánoční přání můžete také poslat v originální potištěné obálce. Obálky si můžete nechat potisknout již od jednoho kusu. Záleží pak jen na vašem vkusu, co si na obálku necháte natisknout. 

Více informací najdete na stránce Známky s kupony pro přítisky.

Vánoční obálka

Vánoční obálka

 Mgr. Marta Selicharová
tisková mluvčí ČP, s.p.
selicharova.marta@cpost.cz