Zpět

Interní audit České pošty je na mezinárodní úrovni, potvrdil audit ČIIA

Česká pošta obdržela prestižní certifikát od Českého institutu interních auditorů (ČIIA), podle kterého je nastavení a fungování procesů interního auditu v souladu s platnými Mezinárodními standardy pro profesní praxi interního auditu. ČIIA dále uvedla, že činnost útvaru interního auditu České pošty odpovídá Etickému kodexu Institutu interních auditorů.

Česká pošta v letním období procházela mediálními turbulencemi, kdy byla neoprávněně z různých stran obviňována, že se chová netransparentně.  Výsledky externího auditu potvrzují, že sedm opatření vedoucích k vyšší transparentnosti naší společnosti nejsou jen slova,“ uvedl generální ředitel České pošty Martin Elkán a dodal: „Nastavení kontrolních mechanismů na České poště je zcela standardní a odpovídá mezinárodní praxi.

Český institut interních auditorů působí od března 1995, je národním institutem mezinárodního institutu The Institute of Internal Auditors Inc., který vznikl v USA v roce 1941 a který dnes reprezentuje více než 180 tisíc odborníků ze 190 zemí. ČIIA byl přijat do Evropské konfederace institutů interního auditu (ECIIA), která vyvíjí svou činnost od roku 1982 a v současné době sdružuje 33 zemí z Evropy a z regionu Afriky a Asie, přilehlého ke Středozemnímu moři, dohromady s více než 12 tisíci interními auditory.

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí
Česká pošta, s.p.

vitik.matyas@cpost.cz