Zpět

Doručujeme ty zásilky z Číny, které dostaneme do přepravy

Česká pošta doručuje svým zákazníkům v České republice zásilky z Číny a čínských e-shopů zásilky, které ze zahraniční přepravy dostane v České republice do přepravy, za kterou je zodpovědná. Pokud zahraniční e-shop není kvůli současným limitům v mezinárodní přepravě schopen dopravit zásilku po řádném objednání svým zákazníkem do přepravy, na kterou by měla Česká pošta vliv, nemůžeme garantovat její doručení adresátovi v České republice.

Denní průměr zpracovaných zásilek, které mají odesilatele v Číně, v běžném období je ve vnitřní logistice České pošty 100 tisíc kusů. V současné době zpracováváme necelých 18 tisíc zásilek z Číny denně a objemy zatím stále klesají. Podle informací České pošty ze čtvrtka 19. března je na přepravních uzlech v Číně připraveno 1,5 milionu zásilek, které mají adresáty v České republice. Tento objem logicky naopak roste. Vzhledem k nedostatečným mezinárodním přepravním kapacitám není nyní jasné, kdy budou tyto zásilky z Číny odeslány, aby mohly být Českou poštou dodány tuzemským adresátům.

Nadále platí opatření České pošty, že kvůli přepravním kapacitám zahraničních poštovních operátorů nepřijímá zásilky určené adresátům v Číně, protože nemůže garantovat jejich včasné dodání.

Všechna tato opatření se dále týkají následujících zemí: Izrael, Írán, Jižní Korea, Arménie, Azerbajdžán, Uzbekistán, Kypr, Gruzie, Rusko, Nový Zéland, Peru, Senegal, Rwanda, Kajmanské ostrovy, Tunisko, Moldavsko, Lotyšsko.

 

Seznam zemí, do kterých je pozastaven příjem zásilek k 27. 3. 2020 naleznete ZDE (xlsx, 14kB)

 

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí
Česká pošta, s.p.

606 111 060
vitik.matyas@cpost.cz