Zpět

Doručování zásilek v České republice, nenechte zmoknout koťátko

Aktuální informace k doručování balíků a dopisů.

U všech zapsaných zásilek, u kterých to odesilatel výslovně při podání nezakázal, automaticky prodlužujeme úložní dobu na maximálně možnou. U balíků ze sedmi kalendářních dnů na 15. U dopisů pak z 15 kalendářních dnů na 30.

Žádáme všechny adresáty, kterým jsou jejich zásilky doručovány na adresu, aby měli při jejich přebírání ochranu úst a nosu v podobě roušky, případně jiného ochranného prvku. Listovní a balíkoví doručovatelé nejsou povinni zásilku předat, pokud klient není zahalen, a zásilku uloží na poště. Tam platí stejná pravidla, bez zahalení obličeje a nosu nebudou zákazníci vpuštěni na pobočku. A ještě k tomu kdesi daleko zmokne koťátko. A to nikdo nechceme. Buďte ohleduplní ke svému okolí.

 

Doručování v oblastech NEuzavřených Krajskou hygienickou správou a domácnostem, které NEmají nařízenou karanténu:

Balíkové a listovní zásilky doručujeme podle standardních poštovních podmínek. Např. Balík Do ruky doručíme na adresu, kterou klient zvolil, Balík Do balíkovny bude uložen na příslušné pobočce.

U doporučených zásilek v případě, že na adrese nezastihneme adresáta, zásilku neukládáme zpět na poštu, ale rovnou ji vkládáme do domovní schránky adresáta (netýká se zásilek, které mají doplňkové služby „Dodejka“, „Dodání do vlastních rukou“ nebo „Dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta“).

Obyčejné listovní zásilky doručujeme vložením do domovní schránky adresáta, který příjem těchto dopisů nijak nepotvrzuje.

Zásilky ze zahraničí doručujeme v případě, že je ze země odeslání dostaneme do přepravy.

Propagační materiály nedoručujeme, informační materiály doručujeme pouze, pokud obsahují informace o koronavirové situaci.

Poštovní schránky jsou vybírány v pondělí, ve středu a v pátek.