Zpět

Doručování balíků už v den jejich podání - nový projekt České pošty

Po úspěchu pilotního projektu odpoledního doručování spustila Česká pošta tento týden nový projekt, a to doručení zásilky v den jejího podání.

Během tohoto pilotního projektu jsou doručovány vybrané zásilky typu cenný balík do 10 tisíc korun. Po dobu pilotního projektu budou tyto zásilky přepravovány za standardní cenu uvedenou v ceníku služeb cenný balík. V současné době je možné poslat zásilku v tomto „expresním" režimu prostřednictvím šesti vybraných pražských podacích pošt. „Česká pošta neustále zkvalitňuje služby pro zákazníky, a jak ukázal pilotní projekt odpoledního doručování, jdeme správným směrem. Nově jsme se proto rozhodli vyzkoušet možnost doručování balíkových zásilek ještě v ten samý den, kdy byly na poště podány. Za první dny provozu tohoto pilotu jsme zjistili, že úspěšnost dodání těchto zásilek je vyšší než 70 procent," uvedla generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá s tím, že to považuje za velmi dobrý výsledek.

Jak to funguje?

Zásilku, kterou chce zákazník doručit ještě ten samý den, musí podat na jedné z vybraných pražských pošt do 10.00 hodin. Poté jsou tyto zásilky z podacích pošt vyzvednuty, zpracovány a speciální linkou Českých drah dodány zatím do vybraných krajských měst - Brno, Plzeň, Ostrava. V místě dodání jsou zásilky začleněny do odpoledního doručení a ještě týž den doručeny adresátům.

Na kterých poštách lze zásilky podat?

Pošta Adresa Doba pro podání D+0
Praha 06 Hybernská 2086/15 do 10.00 hodin
Praha 1 Jindřišská 909/14 do 10.00 hodin
Praha 4 Na strži 1709/42 do 10.00 hodin
Praha 412 Sofijské náměstí 3406/1 do 10.00 hodin
Praha 515 Hábova 1516/3 do 10.00 hodin
Praha 6 Kafkova 102/19 do 10.00 hodin

Další rozšíření

V průběhu ledna 2011 bude pilotní projekt doručování v den podání zásilky rozšířen na všechna krajská města. Přeprava zásilek bude uskutečněna i v opačném režimu, tedy zásilky podané v krajském městě budou doručovány adresátům do Prahy. Stejně tak bude rozšířen počet podacích pošt pro podání v Praze. Česká pošta počítá i s přímým zajištěním svozu z adresy podavatele.

 

Mgr. Marta Selicharová
tisková mluvčí ČP, s.p.
selicharova.marta@cpost.cz