Zpět

Česká pošta je připravena doručovat i na Štědrý den

Česká pošta dělá maximum proto, aby všechny zásilky, které byly podané do dnešního dne včas, doručila jejich adresátům. V případě, že ještě ve čtvrtek nestačí dodací pošty rozvést všechny zásilky, budou je zaměstnanci České pošty doručovat i v dopoledních hodinách na Štědrý den. Týká se to však pouze prioritních zásilek v režimu D+1, které jsou určeny pro fyzické osoby.

Objem balíkových zásilek stoupá v předvánočním období až trojnásobně. O tom svědčí i skutečnost, že v největší pražské třídírně v Malešicích dnes odbavují okolo 170 000 zásilek denně. V běžném provozu je to okolo 60 000 zásilek denně.

Během uplynulých dvou týdnů pošta doručovala balíkové zásilky nad rámec běžného pracovního týdne, tedy i o víkendu. Jen za poslední víkend bylo doručeno téměř 130 000 zásilek po celé České republice.

Pro včasné doručování vánočních zásilek Pošta využívá i pilotního projektu odpoledního doručování. Ten probíhá v krajských a bývalých 72 okresních městech, kdy pracovníci pošty doručují do 19,00 hodin, v  Praze pak do 21,00 hodin.

 

Mgr. Marta Selicharová
tisková mluvčí ČP, s.p.
selicharova.marta@cpost.cz