Výdej balíků na kód

S kódem pro vyzvednutí balíku za vás zásilku vyzvedne i blízká osoba, které kód předáte.

                                                           

Popis služby

Výdej balíku na kód umožňuje vyzvednout většinu vnitrostátních avizovaných balíků České pošty a Balíkovny bez nutnosti předkládat průkaz totožnosti, a proto je na všech poštách může za adresáta vyzvednout i třetí osoba.

Kód pro vyzvednutí nalezne adresát v oznámení o uložení zásilky, které zasíláme SMS nebo e-mailem a také v mobilní aplikaci Pošta Online nebo Balíkovna. Má šestimístnou alfanumerickou podobu a v kombinaci se jménem (názvem) adresáta nebo číslem zásilky slouží k vyzvednutí bez nutnosti prokazovat totožnost.

Na poštách s vyvolávacím systémem a specializovanou přepážkou Balíkovna stačí uvést kód přímo do vyvolávacího systému. Klienti tak získávají možnost zrychleného výdeje a navíc nemusí již kód na přepážce opakovat (ověří se pouze jménem (názvem) adresáta nebo číslem zásilky).

nahoru

Balík vyzvedne i třetí osoba

Zásilku může vyzvednout i blízká osoba adresáta, pokud se u přepážky prokáže šestimístným kódem pro vyzvednutí v kombinaci se jménem (názvem) adresáta nebo číslem zásilky.

Nemusí předkládat průkaz totožnosti, plnou moc nebo podepisovat doklad o převzetí.

nahoru

Vyzvednutí na přepážce

Vyzvednutí na kód je umožněno na všech poštách. U přepážky stačí sdělit šestimístný kód pro vyzvednutí spolu se jménem (názvem) adresáta nebo číslem zásilky. Odpadá nutnost předkládat průkaz totožnosti, plnou moc či podepisovat doklad o převzetí. Díky tomu vás obsloužíme rychleji.

nahoru

Vyzvednutí v Balíkovně

Balíkovna s dotykovým vyvolávacím systémem

Zvolte tlačítko Zrychlený výdej balíků a vyťukejte šestimístný kód pro vyzvednutí přímo do vyvolávacího sytému, kód naleznete v e-mailu nebo SMS avízu o uložení zásilky a v mobilní aplikaci Pošta Online nebo Balíkovna. Balík vám díky tomu můžeme v zázemí začít připravovat, než přijdete na řadu a předáme vám ho rychleji (na přepážce již kód není nutné opakovat, stačí sdělit jméno (název) adresáta nebo číslo zásilky).

Balíkovna s tlačítkovým vyvolávacím systémem

Stiskněte na vyvolávacím systému Zrychlený výdej balíků a odeberte si pořadové číslo. K přepážce vás díky tomu přivoláme rychleji.

nahoru

Balíky, které vyzvednete s kódem

Služba je dostupná pro Balík Do ruky, Balík Na poštu, Balík Komplet, EMS vnitrostátní, Balíkovna a Balíkovna na adresu a nelze ji využít pro balíky s doplňkovou službou, která ze své povahy vyžaduje ověření totožnosti adresáta (např. Do vlastních rukou, apod.) nebo základní balíkové služby (Doporučený balíček a Cenný balík). Kód pro vyzvednutí není součástí e-mailových oznámení, které se vztahují k benefitu Avizování zásilek držitelům Zákaznické karty.