Informace o mimořádné změně poštovních podmínek

V důsledku mimořádné situace spojené s šířením viru COVID-19 dochází ke změně poštovních podmínek České pošty. Pro více informací sledujte Aktuální informace o omezení nabídky služeb.

Komplexní doručení a Odvoz starého spotřebiče

Balík Do ruky logo - Česká pošta

Balík Nadrozměr logo - Česká pošta
 

nahoru

Vyšší komfort, nyní za nižší cenu!

Nechcete se starat o vynesení nového televizoru do bytu nebo vozit starý do sběrného dvora? Právě pro vás jsou určeny služby Komplexní doručení a Odvoz starého spotřebiče. Komplexní doručení zahrnuje vynesení spotřebiče do bytu či kanceláře, rozbalení, vizuální kontrolu a na přání zákazníka i odvoz obalu. Při objednání Odvozu starého spotřebiče za Vás Česká pošta zajistí i odvoz a ekologickou likvidaci vašeho původního spotřebiče.

Příklad kalkulace ceny pro nový televizor (Ceny jsou platné od 1. 2. 2018):

Cena Balíku Do ruky 128,-
Komplexní doručení nového televizoru 99,-
Odvoz a ekologická likvidace starého 149,-
Celkem 376,-

Žádejte nové služby České pošty po svém eshopu!

Popis služby

Česká pošta nabízí pro smluvní partnery nadstandardní službu Komplexní doručení. Ta, mimo možnosti objednání dodávky zboží až do bytu nebo do kanceláře, umožní i jeho kontrolu. Zásilku na místo nejen dovezeme, ale i rozbalíme, vizuálně zkontrolujeme, zda není poškozena, a obal na přání odvezeme.

Pokud si zákazník objedná ke Komplexnímu doručení i službu Odvoz starého spotřebiče - rádi mu vyhovíme. Pošta po doručení zásilky odveze  jeden použitý spotřebič stejného typu nebo spotřebič, který plnil obdobnou funkci. Použitý spotřebič musí být kompletní, odpojený od všech přípojek a zbavený nečistot. Ledničky a mrazničky musí být zbaveny námrazy a vysušeny. Pokud spotřebič nesplňuje tyto podmínky je Česká pošta oprávněna odmítnout tuto službu poskytnout.

Starý spotřebič bude zlikvidován v souladu s platnou legislativou. Na této službě spolupracujeme s kolektivním systémem REMA, který zajišťuje ekologickou likvidaci těchto spotřebičů.  

nahoru

Ke kterým našim službám lze Komplexní doručení a Odvoz starého spotřebiče poskytnout? 

Služby je možné poskytovat k Balíku Do ruky, Balíku Do ruky nad 30 kg a Balíku Nadrozměr

nahoru

Kdo a komu může služby poskytovat?

Svým zákazníkům ji může poskytovat každý, kdo uzavře s Českou poštou smluvní vztah na poskytování těchto služeb. Objednat si tuto službu ke svému zakoupenému zboží bude tedy moci například zákazník e-shopu, který si objedná ať už malý vysavač nebo mikrovlnnou troubu, televizor nebo třeba i větší balení krmiva pro domácí mazlíčky. 

nahoru

Způsob úhrady

Platbu za přepravu Vaší zásilky je možné realizovat v hotovosti, převodem z účtu nebo fakturou.

nahoru

Reklamace zásilky

V případě, že došlo během přepravy Vaší zásilky k jejímu poškození, máte samozřejmě možnost uplatnit reklamaci. Svůj požadavek na náhradu škody můžete vyjádřit prostřednictvím našeho dokumentu Formulář reklamace Balíku Nadrozměr / Balíku Do ruky s hmotností nad 30 kg (pdf, 172kB). Pokyny pro podání reklamace při poškození Balíku Nadrozměr / Balíku Do ruky s hmotností nad 30 kg (pdf, 508kB) Vám usnadní její podání.

nahoru

Kontaktní spojení

Na e-mailové adrese info@cpost.cz uvítáme všechny vaše dotazy, připomínky a podněty, které nám pomohou službu Balík Nadrozměr vylepšovat.
K dispozici je Vám i naše zákaznická linka linku 800 10 44 10.

nahoru

Ke stažení

Komplexní doručení a Odvoz starého spotřebiče – produktový list (pdf, 104kB)

Formulář reklamace Balíku Nadrozměr / Balíku Do ruky s hmotností nad 30 kg (pdf, 172kB)

Pokyny pro podání reklamace při poškození Balíku Nadrozměr / Balíku Do ruky s hmotností nad 30 kg (pdf, 508kB)

Poštovní a obchodní podmínky – ostatní služby (pdf, 3MB)