Rekreační zařízení Třeboň

Třeboň se nachází v Jižních Čechách, v okrese Jindřichův Hradec, přibližně v polovině cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem v nížinné oblasti Třeboňská pánev v nadmořské výšce 434 m. Město bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací a centrem Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace – Třeboňsko.

Historie města sahá do poloviny 12. století, kdy území náleželo rozvětvenému rodu Vítkovců. Od roku 1366 patřila Třeboň a přilehlá panství rodu Rožmberků. Největšího rozkvětu Třeboňsko dosáhlo koncem 15. a 16. století za vlády posledních Rožmberků - bratří Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Do čela všeho rožmberského podnikání byl postaven Jakub Krčín z Jelčan, který se zaměřil především na rozvoj rybníkářství - byl vytvořen rozsáhlý rybničný a vodohospodářský systém. V těsném sousedství města byl založen rybník Svět a nedaleko i největší rybník v Čechách Rožmberk. Vpády pasovských vojsk, vymření Rožmberků, několik zhoubných požárů a morová epidemie ukončily šťastnou éru města. Od 1660 se stali novými vlastníky třeboňského panství Schwarzenbergové, kteří dali městu její současnou barokní tvář. Na konci 19. století byly v Třeboni založeny sezónní lázně, využívající léčivých vlastností rašeliny. V současnosti nabízejí Lázně Aurora a Bertiny lázně jak léčbu chorob pohybového ústrojí, tak i relaxaci a sportovní vyžití. Třeboň je nejen významným lázeňským, ale také turistickým a rekreačním centrem.

K významným historickým památkám patří ojediněle zachovaný hradební systém s několika baštami a čtyřmi bránami (Novohradskou, Svinenskou, Budějovickou a Hradeckou), náměstí s řadou cenných měšťanských domů s renesančními a barokními štíty, radnicí, mariánským sloupem a kašnou, také augustiniánský klášter s kostelem sv. Jiljí, zámek s přilehlým parkem, proslulý pivovar (v provozu od r. 1608) a Schwarzenberská hrobka. Naleznete zde velké množství přírodních koupališť a rybníků, např. Hejtman, Staňkovský, Dvořiště, Tušť, Velký Řečický nebo Svět, který slouží i jako středisko vodních sportů. Městem i okolím prochází řada naučných stezek: Cesta kolem Světa - pro pěší okolo rybníka Svět (12 km), Okolo Třeboně - cyklistická (39 km), Rožmberk - pro pěší i cyklisty (22 km) nebo Národní přírodní rezervace a naučná stezka Červené Blato - pro pěší (4 km). Třeboň je místem, kde se také pravidelně konají tradiční kulturní akce, např. Výlovy rybníků, Rybářské slavnosti, mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm, Třeboňský divadelní festival, festival vážné hudby Třeboňská Nocturna nebo hudební festival Okolo Třeboně.
Rekreační zařízení Třeboň se nachází přímo v budově pošty a celoročně umožňuje široké využití pro víkendové pobyty, rodinnou rekreaci, školní výlety, zájezdy, školení, semináře, jazykové kurzy, pracovní porady, obchodní jednání, společenské akce a také příležitostné ubytování.

Ubytování:

K ubytování nabízíme 8 dvoulůžkových pokojů s možností 1 přistýlky a 1 apartmán (ložnice se 2 lůžky a obývací pokoj se sedací soupravou – 1 přistýlka). Každý pokoj vč. apartmánu je vybaven TV, lednicí, varnou konvicí a vlastním sociálním zařízením (sprchový kout, WC). Celková ubytovací kapacita 27 lůžek (vč. přistýlek).
Poskytnutí ložního prádla, osušek, ručníků a utěrek je zahrnuto v ceně ubytování. Vlastní hygienické prostředky a obuv na přezutí nutno vzít s sebou.

Týdenní rekreační turnusy začínají v sobotu od 10.00 do 14.00 hodin a končí v sobotu do 9.00 hod.
Pokud se nejedná o týdenní pobyt, je možné dobu příjezdu individuálně dohodnout.
Pro porady, vzdělávací a společenské akce je k dispozici konferenční místnost s kapacitou 25 osob.

UPOZORNĚNÍ:

Do rekreačního zařízení není bezbariérový přístup. Z technických i personálních důvodů nemůžeme zajistit pobyt osobám, které vyžadují individuální péči.
Do objektu není povolen vstup s domácími zvířaty.
V celém objektu je zákaz kouření.

Stravování:

V rekreačním zařízení není stravování zajištěno.
K dispozici je společná kuchyňka vybavená sporákem, lednicí, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a základním nádobím pro vaření a stolování.

Doprava:

Vlak, autobus, vlastní – možnost parkování v areálu pošty.

Kontakty: 

Česká pošta, s. p.
Rekreační zařízení Třeboň
Seifertova 588/II 
379 01 Třeboň
Jarmila Borovská - objednávky, informace
Telefon:+420 954 303 037
GSM: +420 733 611 352
E-mail: Borovska.Jarmila@cpost.cz

Jana Mašková – správce RZ
GSM: +420 739 534 198

 

Provozovatel:
Česká pošta, s.p.
Politických vězňů 909/4
225 99 Praha 1

IČ: 47114983
Provozovna:
Rekreační zařízení Třeboň
Seifertova 588/II 
379 01 Třeboň
Odpovědný pracovník: Jarmila Borovská
Správce RZ: Jana Mašková

Provoz: celoroční

Ceník služeb:

Ceny ubytování včetně DPH (12 %) platné od 1. 1. 2024

Osoba/noc - pokoj
- při obsazení pokoje 1 osobou

470,00 Kč
590,00 Kč

Přistýlka/noc - pokoj

245,00 Kč

Osoba/noc - apartmán
- při obsazení apartmánu 1 osobou

490,00 Kč
650,00 Kč

Přistýlka/noc - apartmán

255,00 Kč

Příplatek za ubytování na 1 noc

65,00 Kč

Zaměstnancům České pošty, s.p., je na rekreační pobyt v tomto vybraném rekreačním zařízení poskytován příspěvek z centralizovaných prostředků FKSP.