Rekreační zařízení Luhačovice

Luhačovice se rozkládají mezi strmými zalesněnými kopci v malebném údolí říčky Šťávnice asi 16 km jihovýchodně od Zlína. I když město leží v nadmořské výšce 250 m a vrcholky okolních kopců dosahují max. 672 m n.v. (vrchol Komonec), je tu patrný podhorský charakter. V Luhačovicích jsou čtvrté největší lázně v Česku a největší na Moravě. Na území Luhačovic vyvěrá 6 minerálních pramenů (k nejznámějším patří Vincentka) a desítky pramenů navrtaných, které jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě. Lázeňská léčba je zaměřena na choroby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a chorob pohybového aparátu. Lázním vtiskl neopakovatelný charakter slovenský architekt Dušan Jurkovič, autor řady staveb inspirovaných lidovou architekturou Valašska a Kysuce. Atmosféru dotvářejí četné lázeňské vily, kolonáda a rozlehlý park.
Kromě lázeňských procedur nabízí město široké možnosti pro aktivní dovolenou v každém ročním období – od plavání, přes tenis, minigolf, halové sporty až po jízdu na koni. V Luhačovicích a okolí najdete výborné podmínky pro pěší turistiku s poznáváním zajímavých míst a nádhernými výhledy do krajiny. Městem procházejí trasy Klubu českých turistů a jsou zde také tzv. Lázeňské trasy rozdělené do jednotlivých okruhů (Procházka centrem lázní, Procházka po památkách a pamětihodnostech města a Procházka do Pražské čtvrti). Okolí Luhačovic nabízí výborné podmínky pro cykloturistiku – vhodný terén zde najdou jak nároční sportovci, tak rodiny s dětmi i senioři. Klidné přírodní prostředí Luhačovické přehrady a jejího okolí poskytuje ideální podmínky nejen pro koupání a rybaření. Během zimy jsou Mikroregionem Luhačovické Zálesí upravovány tři běžkařské trasy a v okolí je v provozu několik lyžařských areálů.
Ke společenskému vyžití se v Luhačovicích nabízí velké množství kaváren, vináren, cukráren a restaurací. Konají se zde i kolonádní koncerty, divadelní představení a taneční večery. V průběhu lázeňské sezóny se každoročně pořádá festival Divadelní Luhačovice a prestižní Festival Janáček a Luhačovice.
Rekreační zařízení Luhačovice je součástí budovy pošty, která se nachází na začátku lázeňské kolonády. Celoroční provoz umožňuje široké využití i pro víkendové pobyty, rodinnou rekreaci, školní výlety, zájezdy, školení, semináře, jazykové kurzy, pracovní porady, obchodní jednání, společenské akce a také příležitostné ubytování.

Ubytování:

Nabízíme k ubytování 10 dvoulůžkových pokojů, 2 dvoulůžkové každý s 1 přistýlkou, 4 dvoulůžkové každý se 2 přistýlkami, 1 dvoulůžkový apartmán s kuchyňským koutem vybaveným lednicí, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, dvouvařičem a základním nádobím pro vaření a stolování. Před apartmánem na chodbě možnost posezení v ratanové sedací soupravě. Celková ubytovací kapacita je 44 osob vč. přistýlek. Apartmán i všechny pokoje jsou standardně vybaveny TV a sociálním zařízením. 

Na poschodí je k dispozici kuchyňka vybavená sporákem, lednicí, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí. V kuchyňce je pro každý pokoj připravena samostatná skříňka s nádobím.
Poskytnutí ložního prádla je zahrnuto v ceně pobytu. Osušky, ručníky, utěrky a hygienické prostředky nutno vzít vlastní.
Obuv na přezutí nutná.


Týdenní rekreační turnusy začínají v sobotu od 12.00 do 15.00 hodin a končí v sobotu do 9.00 hod.

Pro porady, vzdělávací a společenské akce je k dispozici konferenční místnost s kapacitou 20 osob s možností přípravy malého občerstvení.

UPOZORNĚNÍ:

Do rekreačního zařízení není bezbariérový přístup. Z technických i personálních důvodů nemůžeme zajistit pobyt osobám, které vyžadují individuální péči.
Zákaz ubytování dětí mladších 2 let
Do objektu není povolen vstup s domácími zvířaty.
Zákaz kouření v celém objektu.

 

Stravování:

V rekreačním zařízení není stravování zajištěno. Možnost stravování v nedaleké jídelně a restauraci s celodenním provozem.

Doprava:

Vlak, autobus, vlastní – možnost parkování v areálu pošty (po předchozí dohodě).

Kontakty:

Česká pošta, s.p.
Rekreační zařízení Luhačovice
Dr. Veselého 468
763 26 Luhačovice

 
Jarmila Borovská - objednávky, informace
Telefon: +420 954 303 037
GSM: +420 733 611 352
e-mail: borovska.jarmila@cpost.cz

Denisa Kudláčková - správce RZ
Telefon: +420 954 400 438
GSM:     +420 603 488 918
e-mail: rz.luhacovice@cpost.cz

 

Provozovatel:
Česká pošta, s.p.
Politických vězňů 909/4
225 99 Praha 1

IČ: 47114983
Provozovna:
Rekreační zařízení Luhačovice
Dr. Veselého 468
763 26 Luhačovice

Odpovědný pracovník: Jarmila Borovská
Správce RZ: Denisa Kudláčková

Provoz: celoroční

Ceník služeb:

Ceny ubytování včetně DPH (12 %) platné od 1. 1. 2024

Osoba/noc - pokoj
- při obsazení pokoje 1 osobou

470,00 Kč
590,00 Kč

Přistýlka/noc - pokoj

245,00 Kč

Osoba/noc - apartmán
- při obsazení apartmánu 1 osobou

490,00 Kč
650,00 Kč

Příplatek za ubytování na 1 noc

65,00 Kč

Zaměstnancům České pošty, s.p., je na rekreační pobyt v tomto vybraném rekreačním zařízení poskytován příspěvek z centralizovaných prostředků FKSP.