Přátelská pošta

Česká pošta připravila projekt s názvem Přátelská pošta, jehož výsledky jednoduše řečeno zpříjemní zákazníkům návštěvu pobočky. Česká pošta přijala zatím na vybraných pobočkách řadu opatření, aby zvýšila klientský standard. Pobočka, která je zařazena do projektu Přátelská pošta, nabízí  přehledný a příjemný prostor pro zákazníky, kteří si zde chtějí vyřídit své záležitosti. Samozřejmostí jsou viditelné jmenovky zaměstnanců pobočky, čisté přepážky, které nejsou zbytečně zahlceny samolepkami nejrůznějšího druhu, nebo snadná orientace nejen v nabídce produktů a služeb, ale obecně na poště. Nezbytnou součástí celého konceptu je i zlepšení dostupnosti a celkového přístupu personálu.

Po splnění několika desítek kritérií se pošta stává přátelskou, s viditelným označením přímo u vchodu. Ty nejlepší obdrží navíc certifikát generálního ředitele.

Česká pošta věří, že rychle se rozrůstající počet Přátelských pošt usnadní zákazníkům vyřizování poštovní agendy a že se službami České pošty budou nadále spokojeni.

Aktuální seznam pošt zařazených do projektu Přátelská pošta (pdf, 726kB).