Archiv Aktualit

Česká pošta nabízí možnost objednat se na pobočku a jít hned na řadu

Přestože na pobočky České pošty, které jsou vybaveny vyvolávacím systémem, je možné se předem objednat a vyřídit tak své požadavky bez čekání, mnoho klientů tuto jednoduchou službu zatím nevyužívá. Proto se Česká pošta rozhodla spustit na svých pobočkách informační kampaň, která lidem tuto službu více představí.

Celá zpráva

Česká pošta provozuje více než 17 tisíc poštovních schránek

Zatímco v roce 2010 bylo na celém území republiky 22 560 poštovních schránek, o pět let později to bylo už jen 21 698 a k 3. květnu 2024 celkem 16 877 aktivních poštovních schránek. To představuje oproti roku 2010 pokles o 25,2 %. Schránky jsou umístěny celkem v 6 174 obcích. Je však mnoho obcí, kde evidujeme pouze 1 poštovní schránku. Celkem se jedná o 3 403 obce.

Celá zpráva

Jindřišská zůstává majetkem České pošty, zájemce nenašla

V úterý 14. května byl termín pro registraci zájemců o koupi areálu na rohu pražských ulic Jindřišská a Politických vězňů. Případní kupci měli složit vratnou kauci 100 tisíc korun, aby jim mohla být poskytnuta veškerá dokumentace k nemovitosti. Její odhadní cena byla 1 537 820 090 korun. Do včerejšího dne se žádný potenciální zájemce nepřihlásil a prodej budovy neproběhne.

Celá zpráva

Česká pošta představila své služby na konferenci ISSS 2024

Česká pošta v rámci postupující transformace nabízí státní správě a samosprávám nová digitální řešení jejich potřeb. Na probíhající konferenci ISSS 2024, která je největší konferencí o eGovernmentu a digitalizaci ve státní správě a samosprávě ve střední Evropě, představil digitální poštovní služby Martin Vránek, ředitel divize finančních a komerčních služeb České pošty, a Andrea Barešová, manažerka útvaru eGovernment.

Celá zpráva

Česká pošta obnovuje na pobočkách prodej tisku

Česká pošta od pondělí 13. května opětovně zahájila prodej tisku, a to po vzájemné dohodě s původními distributory tisku společností První novinová společnost a společností Mediaprint & Kapa Pressegrosso.

Celá zpráva